banner14

banner69

Urfa’da 'Sağlık Bakım Elemanlarına' eğitim verildi

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de geçici olarak koruma altında olan Suriyeliler için 7 ilde yürütülen 'Adil ve Kaliteli Temel Sağlık Hizmeti Sağlanması Projesi' kapsamında sağlık bakım elemanlarına eğitim verdi.

Sağlık 27.11.2019, 09:58 27.11.2019, 10:13
138
Urfa’da 'Sağlık Bakım Elemanlarına' eğitim verildi
banner37

Dünya Sağlık Örgütü koordinatörlüğünde, Sağlık Bakanlığı iş birliği ile Türkiye’de geçici koruma altındaki Suriyelilere, 'Adil Ve Kaliteli Temel Sağlık Hizmeti Sağlanması Projesi' ile 60 evde hizmet veren sağlık bakım elemanlarına eğitim verili.

banner8
Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği koordinatörlüğünde Nevali Otel’de gerçekleşen eğitime, Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Dr Serap Şener, Dr. Özlem Yiğitbaşıoğlu ve EVSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karagöz katıldı.

Programda İl Sağlık Müdürü Erkuş, evde bakım hizmetlerinden de bahsederek, Evde Sağlık Bakım Elemanları (ESBE) personellerinin yaptıkları hizmetin önemine değindi. Erkuş, "İl Sağlık Müdürlüğü olarak sınır ötesi hastanelerde verilen sağlık hizmetlerini ve Sağlık Bakanlığı olarak devletimizin yaptığı hizmetlere değinerek sizler kendi coğrafyanızda size ihtiyacı olan hastalara el uzatacaksınız. Yaptığınız işin önemi büyük olduğunu, işinizi severek yaparsanız hastalara daha çok yardımcı olursunuz" dedi. 

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
denetimler 1 hafta önce
denetimleri yapın mesai yapınmasını kimler işe gidiyor kimler gitmiyor.özellikle vatandaşın ilaçı yazılıyormu sağlık ocakları denetimleri sıkılaştırmasını
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?