banner14

banner69

Urfa’da Kamu Sağlık- Sen seçimleri

Genel Merkezi Şanlıurfa’da olan ve kısa bir sürede Türkiye’nin birçok ilinde örgütlenen Kamu Sağlık İşçileri Sendikası ilk Olağan Genel Kurulunu Şanlıurfa’da yaptı.

Sağlık 18.11.2019, 08:41 18.11.2019, 09:10
134
Urfa’da Kamu Sağlık- Sen seçimleri
banner37

Kamu Sağlık – Sen, teşkilatlanma çalışmalarının tamamlanmasının ardından Pazar günü yapılan ilk genel kurulla 4 yıl görev yapacak olan yönetimini belirledi. Katılımın yüksek oran da gerçekleştiği seçimlere tek liste halinde gidildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, ilk olarak Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır başkanlığında divan kurulu oluştu. Divan Heyetine de Konut - Sen Genel Başkanı Uğur Gözel ve Öz Güvenlik - İş Genel Başkanı Soner Güney seçildi. Divan heyetinin oluşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Demokratik ortamda gerçekleştirilen seçimde İbrahim Halil Duyar sendikanın Genel Başkanlığına seçildi. 

Başta Ankara olmak üzere birçok ilden katılımın sağlandığı kongre sonrası açıklamalarda bulunan Genel Başkan Duyar, “Biz bu seçimlerde zoru başardık. Ayak oyunlarına fırsat vermeden,  çalışanın kendi iradesini doğrudan sandığa yansıttığı bir seçim zemini hazırladık. Sürecin tamamını şeffaflık politikası içerisinde yürüten bu ekip; çalışanın kendi sendikasına, kendi yöneticisini seçme iradesini hakkaniyetle sağlamıştır. Bu meyanda başta sağlık camiası olmak üzere, yapılan bu kongrenin tüm emekçi dostlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konut - Sen Genel Başkanı Uğur Gözel, davet edildiği için mutlu olduğunu ifade ederek yeni seçilen yönetimi tebrik ettiğini belirtti.

Seçilen yönetimin işçiler için hayırlı olmasını temenni eden Tüm Ağaç - İş Genel Başkanı Ömer Faruk Fırat ise Şanlıurfa’da bir sendika genel merkezinin olmasının önemli olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır, sendikacı olarak baskıya maruz kaldıklarından şikayetçi olduklarını ama bu baskıların kendilerini yıldıramayacaklarını belirtti.

Son olarak konuşan Öz Güvenlik - İş Genel Başkanı Soner Güney, tekelleşen sendikacıların yaklaşan toplu iş sözleşmeleri öncesi işçilerin kafasını karıştırmaya ve hile yapmaya çalıştıklarını iddia ederek, “İşçilere, ‘bizim sendikaya üye olmazsanız toplu iş sözleşmelerinden faydalanamazsınız’ derler. İşçi kardeşlerimiz buna asla inanmasın. Dayanışma dilekçesi vererek tüm haklarınızı alırsınız. Onların asıl amacı aramızdaki dayanışmayı bozmaktır” dedi.

Kongreye misafir olarak katılan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP’nin her zaman işçinin yanında olduğunu söyledi.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?