banner14

banner69

Şanlıurfa’daki hastalar için kolaylık!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, böbrek nakli hazırlığı ve poliklinik takibi Nefroloji Polikliniğinde yapılabiliyor ve vatandaşların farklı illere gitmesine gerek kalmıyor.

Sağlık 26.11.2019, 14:40 26.11.2019, 14:47
316
Şanlıurfa’daki hastalar için kolaylık!
banner37

Diyaliz aşamasındaki (yani son dönem kronik böbrek yetersizliği) hastalara günümüzde sunulabilecek en iyi tedavi yöntemi, uzmanlara göre böbrek naklidir (renaltransplantasyon). Böbrek nakli yapıldığında iyi sonuçların elde edilebilmesi için, nakil öncesinde ve sonrasında hasta ve vericilerin (donörlerin) kapsamlı ve dikkatli bir şekilde incelenmesi ve takip edilmesi gerekiyor.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nefroloji Polikliniğinde hasta ve vericilerin nakil öncesi muayene ve tetkikleri yapılıp, nakil (transplantasyon) açısından uygunluk değerlendirmesi başarı ile gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca Kasım ayından itibaren Pazartesi ve Çarşamba, günlük böbrek nakilli hastaların saat 10.00’a kadar (ilaçlar alınmadan önce) rutin tetkiklerinin yanı sıra kanda Takrolimus (ilaç) düzeyleri de çalışılıyor ve aynı gün öğleden sonra tetkik sonuçları ile gerekli değerlendirme yapılıyor.

Verilen bu hizmetler ile kentteki hastaların farklı illere gitmesine gerek kalmazken, hastaneden yapılan açıklamada, konu hakkında daha detaylı bilginin Nefroloji Polikliniğinden alınabileceği kaydedildi.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
.... 3 hafta önce
DİYALİZ BÖLÜMÜ ÇALIŞANLARI BAŞTA MERAL HANIM HEMŞİRE VE DOKTORLARIMIZ OLMAK ÜZERE TÜM EKİBİ TEBRİK EDERİM. AİLE ORTAMI VE ÇOK TEMİZ BİR ORTAMDA HİZMET VERMEKTEDİRLER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM GÜZEL İNSANLARIN.
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?