banner114

banner87

Şanlıurfa’daki doktor sayısında şok rakam!

Sağlık Bakanlığı tarafından uzman hekimlerin illere göre oranı açıklanırken, Şanlıurfa’daki uzman açığı konusunda ortaya çıkan rakam dudak uçuklattı. 2 bin 66 uzmanın olması kentte 989 uzmanın olduğu açıklandı.

banner100
Sağlık 14.03.2019, 13:56
Şanlıurfa’daki doktor sayısında şok rakam!
banner101

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da sağlık sorunları konusunda yaşanan sıkıntılara her gün yenileri eklenirken, özellikle doktor ve personel noktasındaki eksiklikler büyük sorun oluşturuyor.

Hemen her gün doktor ve personellerin yetersiz sayısı nedeniyle sorunlar oluşurken, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilen, durumun vahametini ortaya koydu.

banner85
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Sağlık Tesisleri Daire Başkanlığı Mart 2019 itibariyle uzman hekimlerin illere göre oranlarını açıkladı. Verilerde, illerde olması gereken uzman sayıları ile var olan uzman sayıları açıklandı.

Verilere göre 2 milyonu aşkın nüfusu olan Şanlıurfa’da olması gereken uzman sayısı 2 bin 66 olarak belirlenmiş durumda ancak kentte şu an görev alan uzman sayısı ise 989.

Olması gereken rakamın yarısının bile altında olan uzman sayısı, sağlık konusunda kentte yaşanan sorunların büyüklüğünü gözler önüne sererken, Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan uzman hekim sayısı ise 730’da kaldı.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123