banner114

banner87

Gülpınar’dan başkan adaylarına destek

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, 31 Mart Yerel seçimleri için merkezde ve Siverek’te çalışmalarını sürdürüyor.

banner100
Sağlık 14.03.2019, 15:06
Gülpınar’dan başkan adaylarına destek
banner101

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı AK parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, gecenin geç saatinde gençlerle bir araya geldi. Gülpınar gençliğe yaptığı konuşmada, yerel yönetimdeki adaletli yönetim, dava bilincinin oluşumu, 21.yüzyıldaki bir gencin dünyaya bakışını, eğitimin ve okumanın önemi gibi konulara değindi.

‘MHP-AK PARTİ İTTİFAKI SEÇMENLERİ ETKİLEMEZ’

MHP – AK Parti ittifakının iyi ya da kötü olup olmayacağını hiçbir Urfalının düşünmeyeceğini belirten Gülpınar, “Bir kere Cumhurbaşkanımıza inanmışız ve 17 yıldır yaptıklarını görüyoruz. Sağ muhafazakâr seçmen yapılanlara bakar. Sağ ve sol fark etmez. Son zamanlarda dile getirilen, ‘Kürtler ittifaka nasıl bakıyor’ meselesinde Kürtler de yapılan icraatlara, yatırımlara bakar. Geçmişte neydi şimdi nasıl oldu? Geçmişte ne vardı, şimdi neler var? AK Parti geldikten sonra ne oldu? MHP-AK Parti ittifakı seçmenleri etkilemez. Her şey mükemmel mi derseniz; şükürler olsun, ancak çok daha iyi olacak inşaallah. Şer cephesinin engellerinden bir kurtulabilsek çok daha rahat hizmetler gerçekleşeceğine inanıyorum. Sizlerin desteğiyle bu seçimde Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirirsek, yani AK Partili Belediye Başkanı fazla çıkaralım diye oylarımızı verirsek işte o zaman ülkemiz daha fazla gelişecek, dolayısıyla bizlerin de refah düzeyi artmış olacak” dedi.

‘OYLARINIZI İŞİN EHLİ KİMSELERE VE PARTİLERİNE VERMELİSİNİZ’

Gülpınar, son dönemlerin İslam âlemi açısından zorlu geçtiğini, 31 Mart Seçimlerinin de bir o kadar önemli olduğunu söyledi. Ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını belirten Gülpınar, “Bugünlerde insanlık zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Özellikle İslam âlemine baktığımızda genel olarak özelde de kendi ülkemize baktığımızda maalesef ki ciddi sıkıntılarla karşı karşıyayız. Tabi bunun çözümünün, formülünün Kur'an-ı Kerim'de, Hazreti Resulullah'ın yaşantısında, O'nun hayatını tatbik etmekte olduğunu biliyoruz. Ama bilmeyenler bu sıkıntıları bugün başımıza ve önümüze getiriyorlar. Eğer biz inandığımız gibi yaşarsak ve gerçek manada iman edersek, özellikle burada bu güzel genç arkadaşlara sesleniyorum. Siz zaten inanmış gençler olarak buraya toplandınız, ama sizin de mutlaka arkadaş çevreniz, yakın çevreniz vardır. Bu tür programlarda öğrendiklerinizi, kendi ilminizi, peygamber efendimizin ahlakını, onun nasıl bir insan olduğunu, genç arkadaşlarınıza aktararak, sizlerde en azından bu sorunların bertaraf edilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsiniz. Hele 31 Mart seçimlerinde mutlaka oylarınızı işin ehli kimselere ve partilerine vermelisiniz. Çünkü önemli olan siz gençlerin geleceğidir” diye konuştu.

‘BAYRAĞI SİZ GENÇLERE DEVREDECEĞİZ’

Hizmet bayrağını gençlere devredeceklerini belirten Gülpınar, “Ben sizlerden ümitliyim. Bizler ileride bayrağı size devredeceğiz. Çünkü bu makamlar kimseye kalıcı değil, bu makamlar kimseye ebedi mülk değil. İnşallah bayrağı sizin gibi inanmış gençlere devrettiğimiz de, bizim de gözümüz arkada kalmayacak. Bizim gönlümüz, vicdanımız rahat edecek. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek gençlerin çok dikkatli olmalarına dikkat çekti.

ESNAFTAN DESTEK VE DUA İSTEDİ

Siverek’te esnafı ziyaret eden Gülpınar, 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Siverek Belediye Başkan Adayı Şeymus Aydın için dua ve destek istedi.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYORUZ’

banner85
14 Mart Tıp Bayramını da unutmayan Gülpınar, “Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakârca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

banner53
Yorumlar (0)
banner123