banner14

banner69

banner15

banner70

Anne, çocuk ve doğum konusunda panel yapıldı

Şanlıurfa’da anne ve bebek ölümlerini azaltmak, normal doğumun teşviki gibi konularda bilgilendirme yapılması amacıyla panel düzenlendi.

Sağlık 13.11.2019, 13:51
312
Anne, çocuk ve doğum konusunda panel yapıldı
banner37

Şanlıurfa’da anne ve bebek ölümlerini azaltmak, normal doğumun teşviki, doğum esnasında oluşabilecek problemlerin yönetimi ve doğum sonrası oluşabilecek kanamalar ve hayati önemi olan konuların ele alındığı bir panel düzenlendi. 

banner8
Panelde, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile Şanlıurfa merkez ve ilçelerdeki kamu, özel ve üniversite hastanesi doğumhane ve postpartum servislerinde görevli ebelerle,  Harran Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.M. Erdal Sak, Doç. Dr. Neşe Gül Hilali, Doç. Dr. Adnan İncebıyık, Doç. Dr. Mert Ulaş Barut ve Ebe Nuriye Cuci tarafından konuşmalar yapılarak pratik çözümler konularında katılanlara paylaşımlarda bulunuldu.
 


 

Halk Sağlığı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Başkan Yrd. Dr. Öznur Gazanfer Bulut ve ÇEKÜS Birim Sorumlusu Mesut Hamidoğlu ile toplantıya katılan ebelerle kadın sağlığı ve doğum ile ilgili konularda değerlendirmeler yapılarak panel gerçekleştirildi. Normal doğumun teşviki, doğum esnasında oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi ve doğum sonrası oluşabilecek kanamalar ayrıntılı olarak ele alındı. Panele katılan bayanlar doğum hakkında bilgi sahibi edildi.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Ahmet 4 gün önce
ŞANLIURFA modern olmalı ve heryana metro ile gidilmeli
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?