banner14

banner69

Alamadığı ilaç, hayatına mal olabilir!

Urfalı lösemi hastası genç, tedavisinde gerekli olan ilacı alamadığı için hastalığı hızla ilerlemeye devam ediyor. Duruma tepki gösteren Güler, "Sağlık Bakanlığının can kurtarması için Aref gibi medyatik olmamız mı gerek?" dedi.

Sağlık 02.09.2018, 10:56 02.09.2018, 10:56
912
Alamadığı ilaç, hayatına mal olabilir!
banner37

Şanlıurfalı genç Furkan Güler uzun zamandır  Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) hastalığı ile mücadele ediyor. 

Adana Yüreğir Başkent Hastanesinde kemoterapi gören Güler, hastalığının ilerlememesi için kullandığı BLINCYTO (Blinatumumab) ilaç tedavisine, Türkiye'de olmadığı için devam edemiyor. 

Güler, Sağlık Bakanlığından onay alınmasına rağmen, ilaç Türk Eczacılar Birliğine bağlı olduğu için reçeteyle bile ilacı alamadıkları için mağdur olduklarını ifade etti. Hastalığı hızla ilerlediği için ilk kürünü bitirmesine rağmen, ikinci kürüne başlayamadığına değinen Güler, organlarının zarar görmesi neticesinin ölümle sonuçlanabileceğini belirterek, yetkililere yardım çağrısında bulundu.

banner8
Güler paylaşımında Sağlık Bakanlığına da tepki göstererek, "Sağlık Bakanlığının can kurtarması için Aref gibi medyatik olmamız mı gerek?" ifadelerini kullandı.

Furkan Güler'in o paylaşımı:

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?