banner14

banner69

Uçurtma, mont, kitap, kırtasiye... Bir kez daha çocuklar güldü!

İhtiyaç sahiplerine her fırsatta el uzatan  Şanlıurfa Rahmet Derneği, bu kez köy okullarındaki çocukların yüzünü güldürdü. Ayakkabıdan oyuncağa, monttan kırtasiyeye öğrencilerin birçok ihtiyacını karşılayan dernek, çalışmalarıyla takdir topluyor.

ÖZEL HABER 28.11.2019, 15:34 28.11.2019, 15:53
247
Uçurtma, mont, kitap, kırtasiye... Bir kez daha çocuklar güldü!
banner37

Şanlıurfa Rahmet Derneği, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
 Kentteki yardımlarıyla bilinen Şanlıurfa Rahmet Derneği ve Yardım Gönülleri Derneği, ilk kez ortak proje gerçekleştirdi. Köy okullarına zaman zaman yardımlarda bulunan iki dernek, bu kez Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Bakırtaş Yasin Demir İlkokulunu ziyaret etti.

 AYAKKABI, MONT, UÇURTMA, KİTAP...

Gerçekleştirilen ziyarette, kışın etkisini göstermesiyle birlikte öğrencilerin çeşitli ihtiyaçları karşılandı. Özellikle ayakkabı, mont gibi giyecek ihtiyaçlarını karşılan dernekler, öğrencilerin kaliteli zaman geçirmesi için uçurtma ve oyuncak götürmeyi de unutmadı. Öğrencilerin eğitimdeki eksiklerinin giderilmesi için ise çeşitli kırtasiye malzemeleri ile kitap ihtiyaçları karşılandı.

banner64
 Hediyeler tek tek dağıtılırken, öğrencilerin mutlulukları adeta yüzlerinden okundu. Öğretmen ve öğrenciler, dernek yetkililerine destekleri dolayısıyla teşekkür etti.
 30'DAN FAZLA KÖY OKULUNA YARDIM

Bugüne kadar 30'dan fazla köy okuluna çeşitli yardımlar ile destek veren Rahmet Derneğinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kütüphanesiz köy bırakmayacağız inşallah. Bu konuda bize destek veren tüm destekçilerimize, Yardım Gönülleri Derneğine ve Mali Müşavir Ercan Gür'e teşekkür ederiz."

Özlem DİKMEN-ÖZEL HABER/BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Fatma saçaklı 6 gün önce
Zehilenen
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?