banner114

banner87

İşte Urfalıların başkenteki "Çatkapı" adresleri!

Şanlıurfalıların Ankara'ya gittiklerinde çatkapı uğrayacakları bir adres var artık. Kentin tanıtımına katkı sunmak amacıyla açılan ŞURKAV Ankara Şubesi, Urfa'nın başkente açılan penceresi oldu. Şube bugüne kadar çok sayıda bürokrat, siyaset ve iş dünyasından isimleri ağırladı. Bürokraside büyük bir boşluğu dolduran şubede Şanlıurfa'ya dair konular istişare ediliyor.

banner100
ÖZEL HABER 22.01.2020, 22:21 22.01.2020, 23:23
İşte Urfalıların başkenteki "Çatkapı" adresleri!
banner101

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) Şanlıurfalıların Ankara'daki adresi oldu. 

Kentin tanıtımını yapmak, turizmine katkı sağlamak ve kültürel değerlerini Ankara’ya taşımak amacıyla 2019 yılında Cengiz Aksan başkanlığında kurulan ŞURKAV Ankara Şubesi, farklı bir görevi de üstlendi. Başkentte bugüne kadar Şanlıurfalıların çat kapı gideceği bir yer yoktu ancak şubenin açılmasıyla Şanlıurfalıların ikinci adresi haline gelen şube; belediye başkanlarından iş adamlarına, bürokratlardan basın çalışanlarına pek çok ismi ağırladı.


Ziyaretçilerden işadamı Mustafa Yavuz'un "Bizlerin Ankara’da kendini evinde hissedebileceği artık bir evi var. Kısa sürede aktif ve başarılı çalışmalarıyla göz dolduran ŞURKAV Ankara Şube Başkanı Cengiz Aksan ve ekibine tebriklerimi sunar, yakın ve sıcak ilgilerine teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim" yorumunda bulundu.

banner85
​​​​​​

Şubede kentin sorunları, özellikle turizmin etki alanları, yapılması gerekenler ve projeler üzerine istişareler yapılıyor.

Şube açılmasının ardından Ankara'da tanıtım günlere imza atmış, "Urfa Seni Çağırıyor" sloganı ile başkentte "Şanlıurfa Turizm, Kültür ve Lezzet Festivali" düzenlemişti.

Şubenin kısa vadede umut veren girişimlerinin kısa sürede de özellikle turizmde etkisini göstermesi bekleniyor.

Ayrıca burada yapılacak lobicilik sayesinde baskenttb az olan Urfalı bürokrat sayısının da artması umut ediliyor.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (4)
urfalı 4 hafta önce
urfalılar bu kadar aciz işte. daha kendi derneklerini yönetemiyorlar elin yabancısı yönetiyor cengiz sen urfalı mısın?
urfafest 4 hafta önce
urfafesti yüziyize göziyize bulaştırdiz şimdi de poz mu verisiz
halil ibrahim 4 hafta önce
önüne gelen dernek vakıf kurmaya başladı
eyüp sabri 4 hafta önce
geçin bu işeri urfa için proje üretin derneğe merneğe karnımız tok durmadan dernek haberi yok şanvak yok şurkav urfaya ne kattınız ondan bahsedin
banner123