banner14

banner69

banner78

Hercai ekibi konuştu! Göbeklitepe için senaryo değişti  

Şanlıurfa'da sezon finali çekimleri yapılan Hercai dizisinin ekibi, kentteki vatandaşların yoğun ilgisi altında çalışmalarını sürdürüyor. Şanlıurfa'ya geldiklerinde senaryonun belli olduğunu ancak Göbeklitepe için değişikliğe gittiklerini  ve ek sahneler olacağını kaydeden MİA Yapım Koordinatörleri, önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZEL HABER 23.05.2019, 12:49 23.05.2019, 14:51
5122
Hercai ekibi konuştu! Göbeklitepe için senaryo değişti  
banner37

Türkiye'nin merakla izlenen Hercai dizisinin ekibi, Şanlıurfa'ya geldi.
 ATV'nin MİA Yapım imzalı dizisi Hercai, 11'inci bölümü ve sezon finalinde Urfa'daki sahnelerle ekranlara gelecek. Başrol oyunculardan Miran'ın (Akın Akınözü), Reyyan'ı (Ebru Şahin) Şanlıurfa’ya kaçırışının işleneceği bölümlerde, bol bol Şanlıurfa'dan sahnelere yer verildi.  İlk olarak 58 Meydanı'nda başlayan çekimlerde, El-Ruha Otel, Balıklıgöl, Seyir Tepesi ve son olarak da Göbeklitepe ele alınacak.

Şanlıurfalıların yoğun sevgisi ve ilgisi altında çekilen sahneler, zaman zaman oyuncular ve set ekibine zor anlar yaşatsa da, Hercai ekibi ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.
 Şanlıurfa'daki çekimlerle ilgili genel bilgileri aktaran MİA Yapım Genel Koordinatörü ve MİA Yapım İdari Koordinatörü Samet Akdeniz, verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. 

AKDENİZ: KESİNLİKLE BİR DAHA GELİRİZ

MİA Yapım İdari Koordinatörü Samet Akdeniz, Şanlıurfalıların yoğun ilgisinden memnun olduklarını kaydederek, şu sorulara yanıt verdi.

ŞANLIURFA'YI NASIL BULDUNUZ?

Urfa'yı çok çok güzel bulduk. Mardin'de çok güzel ama Urfa kalabalık bir yer olduğu için Balıklıgöl olsun, Göbeklitepe'ye gideceğiz, Göbeklitepe olsun, çok güzel bir yer.

ŞANLIURFALILARIN İLGİSİ NASIL?

İlgi çok fazla, kalabalıktan dolayı sıkıntı yaşıyoruz ama bizi mutlu ediyor. 

TEKRAR URFA'DA ÇEKİM YAPACAK MISINIZ?

İleriki bölümlerde çekimlerimizi tekrar Urfa'da yapmayı düşünüyoruz. Bizi çok mutlu etti burası. Kesinlikle bir daha geliriz.

SEZON FİNALİNDE SÜRPRİZ OLACAK MI?

Sezon finalinde sürprizlerimiz her zaman vardır.
 ERDOĞMUŞ: GÖBEKLİTEPE'Yİ SENARYOYA DAHİL ETTİK

Genel Koordinatör Suat Erdoğmuş ise, Şanlıurfa'yı önümüzdeki bölümlere de dahil edeceklerini belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

ŞANLIURFA'YI, İLGİYİ NASIL BULDUNUZ?

Biz aslında Urfalıların böyle bir ilgisi olacağını beklemedik. İnanılmaz bir ilgi var. Tabi istediğimiz şey buydu ama insanlar bizi takip ediyorlar çok keyifli bir durum. Çekimler açısından da Urfa çok güzel bir yer. Balıklıgöl'ü, Göbeklitepe'si, Seyir Terası her tarafı çok güzel. Açıkçası Göbeklitepe yılı olduğunu da burada öğrendik. Bununla ilgili çok güzel sahne yazdırdık, zaten izlediğiniz zaman göreceksiniz ne kadar güzel olduğunu. Yeni sezonda da ara ara gelmeyi düşünüyoruz. Urfa çok güzel bir yer. Misafirperver insanlar, sıkıntı olmadı. 1-2 gün daha buradayız.

YAŞADIĞINIZ ZOR ANLAR OLDU MU?

Yaşadığımız zor anlar aslında ilgiden oldu. Güzel şeyler bunlar ama biz de bir iş yaptığımız için 1 saatte çekeceğimiz şeyi, 3 saatte çektik. Güzel oldu, keyifli oldu. Çok büyük bir sıkıntı yaşamadık. Videolardan olsun insanlar görüyor, nasıl kalabalık olduğunu. Bir gün oteldeydik, çekimimiz var. Kalabalığı görünce şaşırdık, balkon konuşması falan yapmak zorunda kaldık insanlar dağılsın diye. Bir çıktık binlerce kişi bekliyor. Çok güzel şeyler bunlar, demek ki doğru bir işi yapıyoruz. Mardin'de sürekli çekimimiz ama burada da sevildiğimizi geldiğimiz zaman anladık. Keyif aldık biz açıkçası. Urfa'ya da, Urfa halkına da teşekkür ediyoruz.

BAŞROL OYUNCULAR İLGİDEN MEMNUN MU? TAVIRLARI NASIL OLDU?

Çok memnunlar, ilk şaşırdılar. Biz onlara ilk otele gelin dedik, teras gibi bir yere çıkalım. Onlar da kalabalığı görünce şok oldular, beklemiyorlardı böyle bir şey. Onlar da şaşırdı böyle bir ilgiye sevindiler. Bu kadar ilgiyi gördükten sonra hepimiz birbirimize dönüp, ne kadar güzel bir iş yaptığımızı konuştuk. İnsanları buraya toplayabiliyoruz ve insanlar gerçekten benimsemişler Hercai'yi. Diğer oyuncularımız olsun, artık ekibi tanıyorlar. Ben yolda, Balıklıgöl'de yürürken gelip, 'Hercai dizisinde mi çalışıyorsunuz?' diyorlar. Artık o dereceye geldi. Güzel oldu, inşallah böyle devam eder.

MARDİN Mİ, URFA MI?

Güneydoğu komple çok güzel bir yer. Tercih yapamayız belki ama iki tarafında kendine göre güzellikleri var. Artıları da, eksileri de var. İki taraf da çok güzel. Ara ara da çekimler için Urfa'ya geleceğiz.

Öte yandan, 2019'un'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edilmesinden sonra kentte turist akını yaşanırken, dizi çekiminin de kentin turizmine ve tanıtımına katkı sunması bekleniyor.

Özlem DİKMEN-ÖZEL HABER/ŞANLIURFA-BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Şanlıurfalı 7 ay önce
atv izlemiyorum atv aspor Şanlıurfa ve Şanlıurfaspor Düşmanı