banner14

banner69

banner78

12 yaşındaki çocuk, Urfa'daki dernek ile 'umut' buldu!

Şanlıurfa Rahmet Derneği'nin çağrısı ile 12 yaşındaki Tuğrulhan'ın sokağa çıkma özlemi sona erdi. Hastalığı nedeni ile okula da gidemeyen Tuğrulhan için yardım kampanyası başlatan dernek, Tuğrulhan'ı tekerlekli sandalyesine kavuşmasına aracı oldu. Yıllar sonra sokağa çıkan çocuk, artık akranları gibi özgürce dolaşabiliyor...

ÖZEL HABER 20.11.2019, 11:17 20.11.2019, 12:15
230
12 yaşındaki çocuk, Urfa'daki dernek ile 'umut' buldu!
banner37

Şanlıurfa Rahmet Derneği, 12 yaşındaki çocuğa umut oldu.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan 12 yaşındaki Tuğrulhan Uyar, kas hastalığı ile mücadele ediyor. Hastalığı nedeni ile özgürce sokağa çıkamayan Tuğrulhan, kilosu nedeni ile okula da götürülemiyor.
 ÖNCE, 'MAVİ KAPAK' TOPLADILAR 


Tuğrulhan'ın eğitiminden de geri kalmasını istemeyen Uyar ailesi, 'mavi kapak kampanyası'na tutunarak kapak toplamaya başladı. Yıllarca kapak toplayan aile, maddi imkansızlıklar dolayısıyla ne yapsa da tekerlekli sandalyeye ulaşamadı.

URFA'DAKİ DERNEK, TUĞRULHAN'A UMUT OLDU

Hem hastalık hem de kilo derken sokağa çıkmayı dahi unutan Tuğrulhan, Şanlıurfa'da ihtiyaç sahiplerine verdiği desteklerle bilinen Rahmet Derneği'nin kampanyası ile özlemine kavuştu. Rahmet Derneği'nin yardım çağrısını duyan İstanbul'da ikamet eden Fatmagül Demirkılıç, Tuğrulhan'a el uzatarak tekerlekli sandalye gönderdi.
 Yıllar sonra kavuştuğu sandalye ile Tuğrulhan sokağa çıkarken, ailesi de o duygu dolu anları kayda aldı. Mutluluğu gözlerinden okunan Tuğrulhan, hasretine son vererek, sokaklarda dolaştı. 

YENİ KAMPANYA HAZIRLIĞI 

Aile, desteklerinden dolayı yardım edenlere teşekkür ederken, Rahmet Derneği de Tuğrulhan'ın tamamen sağlığına kavuşması için yeni bir kampanya hazırlığında. Tuğrulhan'ın kaslarının güçlenmesi için başlatılacak yardım ile genç çocuk, robotik tedavi alacak.

Özlem DİKMEN-ÖZEL HABER/BİHA

banner53
Yorumlar (0)