banner14

banner69

banner15

banner70

'Mutfakta Umut Var' için başvurular başladı!

Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ana hissedarı olduğu Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş.’nin destek olduğu 'Mutfakta Umut Var' Projesinin başvuruları başladı. 

Kültür & Sanat 21.11.2019, 13:45
424
'Mutfakta Umut Var' için başvurular başladı!
banner37

Program kapsamında Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Kilis, Mardin ve Şanlıurfa illerinde 3 aylık Aşçı Çıraklığı Eğitimi düzenlenecek.

Bu eğitimi başarı ile bitiren katılımcıların programın ikinci 3 aylık evresinde İŞKUR ortaklığında Saygın Restoran Ağı’nda yer alan restoran, cafe, otel ve catering firmalarında ücretli staj yapma imkanı bularak mesleki tecrübe kazanmaları hedefleniyor.

banner8
Diğer illerden farklı olarak Şanlıurfa ve Mardin’deki katılımcıların ücretli staj imkanı yerine doğrudan iş gücüne katılarak kurulacak olan kooperatiflerde istihdam edilmesi amaçlanıyor.

Şanlıurfa’da yapılacak olan eğitimlerin Büyükşehir Belediyesi Mutfak Müzesinde yapılacağı öğrenilirken, programa son başvuru tarihi 15 Aralık olarak belirlendi.

Başvurular internet üzerinden yapılacak.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Durdane barbaros 6 gün önce
Mutfakta umut var ğırojesıne nasıl başvurabılırız
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?