banner14

banner69

Balıklıgöl’de çocuklar ve gençler için sergi

Şanlıurfa’da Erasmus Plus Projesi kapsamında resim sergisi düzenlendi.

Kültür & Sanat 16.11.2019, 18:17
291
Balıklıgöl’de çocuklar ve gençler için sergi
banner37

Erasmus Plus Projesi kapsamında, Harran Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Gelecek ve Çocuk Gençlik Grubu’nun başlattığı resim sergisi Balıklıgöl’de gerçekleştirildi.
 


 

Gelecek ve Çocuk Gençlik Grubu, Horizon Derneği, Portekiz Gençlik Çalışmaları Derneği, Litvanya Gençlik Vakfı ve Avrupa Birliğinin ortaklığıyla Erasmus Plus Projesi kapsamında gerçekleştirilen serginin amacının ise Suriyeli çocukların, Türk çocukların ve gençlerin sanatla birleşmesi, sanata ve topluma kazandırılması olduğu ifade edildi.
 


 

Harran Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Hakan Gülerce sergide yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu projeyi yapmamızdaki amaç yurtdışında ve Türkiye’de bulunan dezavantajlı çocukları sanata yöneltmek ve topluma kazandırmaktır. Şanlıurfa olarak böyle bir projeye sahiplik yapmak çok gurur verici bir olay. Bizim en büyük amacımız Şanlıurfa’yı dünyaya yaymak ve İnsanlarda oluşan önyargıyı yıkmaktır.”

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?