banner14

banner69

banner78

Urfa'dan giden heyet, Suriye'deki camileri inceledi

Barış Pınarı Harekât bölgesinde terörden arındırılan Telabyad’da Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülecek hizmetlerin sunulacağı mekânları yerinde görmek üzere Şanlıurfa İl Müftülüğünden bir heyet bölgeye gitti.

İnanç 21.11.2019, 11:01
110
Urfa'dan giden heyet, Suriye'deki camileri inceledi
banner37

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan ile koordinatör müftülerden oluşan heyet; eskiden kamu binası olup müftülük hizmet binası, Vakıf İdare Merkezi ve Gençlik Merkezi olarak kullanılmak üzere tahsis edilen yerler ile bazı camilerin hâlihazırdaki durumlarını inceledi.

Ziyaret edilen camilerden Mus’ab Bin Umeyr Camii ve Ammar Camilerinde Kur’an-ı Kerim öğrenmeye gelen çocukların derslerine iştirak eden İl Müftüsü Mehmet Taştan, öğrencilerin isteklerini dinledi. Müftü Taştan, son olarak da Ayn el-Arus’daki İbrahim Halil Camiinde öğle namazını kıldırıp namazın ardından cemaate hitap etti. Taştan, hitabında, İslam kardeşliğine ve yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.
 


 

Heyet daha sonra bölgeden sorumlu vali yardımcısı ve askerlerle görüştü. Ayrıca Türkiye’den bölge halkına yardım getiren yardım kuruluşlarının dağıtım yerini ziyaret etti.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?