banner114

banner87

Eyyüp Nebi’de inşaat devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği işbirliğinde Viranşehir Eyyüp Nebi’de temeli atılan camii ve külliye inşaatı devam ediyor.

banner100
İnanç 07.11.2019, 11:34
Eyyüp Nebi’de inşaat devam ediyor
banner101

Şanlıurfa merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunan, Viranşehir ilçesine bağlı Eyyüp Nebi mahallesinde yer alan, içerisinde Hz. Eyyüp, Eşi Rahime Hatun ile Elyasa Peygamberin mezarların yer aldığı ziyaretgâha mimariye uygun camii ve külliye yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği işbirliğinde bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen camiinin kapalı ve açık alanı toplam bin kişi kapasiteye sahipken, içerisinde aşevi de bulunuyor.


 

SABIR MAKAMINDAKİ CAMİ VE KÜLLİYE İNŞAATI TAKDİR TOPLUYOR

Büyükşehir Belediyesi basın biriminin paylaştığı bilgilere göre; Eyyüp Nebi Camii ve Külliyesi inşaatı, gerek Eyyüp Nebi sakinlerinin gerekse de makamı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin takdirini topluyor. Peygamberlerin makamlarının bulunduğu mekânlara yapılan hizmetleri oldukça yerinde bulduklarını ifade eden vatandaşlar cami ve külliye inşaatından dolayı Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.
 

banner85

 

EYYÜP NEBİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyüp Nebi'de bölge halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin memnuniyetini sağlamak adına parke düzenlemeleri, çevre düzenlemesi, eğitim alanları ve salonları inşa ederek vatandaşların hizmetine sundu. 

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123