banner114

banner87

Haliliye’deki mahalle ‘pilot mahalle’ seçildi

Haliliye Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Şanlıurfa Teknokent işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’deki on dört belediyeden biri oldu.

banner100
HALİLİYE 18.07.2019, 10:22
Haliliye’deki mahalle ‘pilot mahalle’ seçildi
banner101

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Harran Üniversitesi Teknokent iş birliği ile yürütülen ‘Medeniyetimiz Yaşatan Şehir Beratı ve Özgün Mahalleprojesi kapsamında Haliliye’de bulunan Ulubatlı Mahallesi pilot mahalle seçildi.

banner85
Türkiye genelindeki 14 mahalleden biri olacak Ulubatlı Mahallesinde insan odaklı ve yatay mimari ele alınacak. Proje kapsamında Canpolat ile makamında bir araya gelen teknik ekip burada çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Başkanlıkta gerçekleştirilen görüşmeye meclis üyeleri Mehmet Emin Ataş ve İmam Fidanoğlu da katıldı.

Haliliye sınırları içerinde bulunan Ulubatlı Mahallesinin Türkiye genelindeki 14 mahalleden birisi olduğunu belirten Canpolat, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren hep dediğimiz gibi Haliliye’de sorunları çözmenin yanında,  projeleri ile ses getiren belediye olacağız. Son olarak değerli hocalarımız ile Ulubatlı Mahallesinde hayata geçirilecek olan insan odaklı yatay yerleşim projesi üzerine konuştuk. Böylesi projelerde Haliliye Belediyesinin olması bizleri son derece sevindiriyor. Halkımızın yaşam kalitesini yükseltme adına elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı buradan halkımıza belirtmek istiyorum” dedi. 

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
İbrahim Halil Okay 8 ay önce
Bu Konu Hakkında Detaylı Bilgiye Nereden Ulaşabilirim ? Ne Yapılacak ya da Neler Değişecek Mahallemizde?
banner123