banner14

banner69

Canpolat’tan sorunlarla ilgili açıklama!

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Haliliye için var güçleriyle çalıştıklarının altını çizerek, yıllardır problem olan sorunları çözdüklerini ve çözmeye devam ettiklerini söyledi.

HALİLİYE 05.11.2019, 10:47
79
Canpolat’tan sorunlarla ilgili açıklama!
banner37

Haliliye Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantılarının 1. Birleşimi Başkan Mehmet Canpolat’ın başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Açılış ve yoklamanın yapılması ile başlayan toplantıda konuşan Canpolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyaretine ilişkin bilgiler vererek, “Sayın Cumhurbaşkanımızı misafir ettik. Görüşmelerin ana temel konusu Barış Harekâtı ve sınır güvenliğimizdi” diye konuştu.

Yürütülen harekatla ilgili belediye olarak da katkı sağladıklarını anlatan Canpolat, şunları kaydetti: “Haliliye Belediyesi olarak Barış Harekatı nedeniyle Şanlıurfa Valiliğimizin emrinde bizim ve diğer resmi kurumların araç gereçlerimiz Barış Harekatına destek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bu bağlamada Haliliye Belediyesinde oluşan araç eksikliğini giderdik. Birkaç güne kalmaz araçlarımız gerek merkezde gerekse der kırsal işlerine kaldıkları yerden devam edecekler.”

‘UZUN YILLARDIR PROBLEM OLAN SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ’

Canpolat, göreve başladıkları günden bugüne yılların problem haline gelen sorunlarını çözdüklerini de anlatarak, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Şehrimizin ilgilendiren epey uzun yıllardır problem olan Büyükşehir Belediyemizin arkasındaki yolda yaşanan çöküntüler, suların dışarıya çıkması, yağmur drenajları problemleri, kullanılmış parkelerin miadını doldurması nedeniyle esnaflardan gelen yoğun şikâyetler üzerine asfaltladık. Yine aynı şekilde şikâyetlerin söz konusu olduğu Kamberiye Mahallemize doğru yine Köprübaşı mevkiinde asfalt işlemini tamamladık.”

banner8
‘ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR’

Canpolat, konuşmasının son bölümünde ilçe yürütülen çalışmalara ilişkin de bilgiler vererek, “Şehitlik Mahallemizde parke çalışmamız, Devteşti Mahallemizde yol açma çalışmalarımız devam ediyor. İlçede beş noktada yol ve kaldırımlar ile ilgili bakım onarım çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Temizlik işlerimiz 17 ana arteri 1.500 sokağı ŞUTİM ve kamu binaları olmak üzere çeşitli noktalarda faaliyetlerini ivedilikle sürdürüyorlar” diyerek sözlerine son verdi.

Meclisin birinci birleşiminde görüşülen maddeler oy birliği ile karara bağlanırken, Haliliye Belediye Meclisi 2019 yılı Kasım Ayı Meclis Toplantıları 2. Birleşim ile devam edecek.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
ahmet yesevi 1 ay önce
sayın başkan kutluyorum.gerçekten çalışıyor.tşkler.özellikle birde kentsel dönüşüm için süleymaniye bağlarbaşı ahmet yesevi mahalleleri olursa tarım alanlarına yapılacak imarlar azalır.
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?