Şanlıurfalılara bayram mesajı var!

Ramazan Ayı’nın son günündeyiz. 11 Ayın Sultanını uğurlamaya hazırlandığımız günde vatandaşları bayram heyecanı sardı. Kentte vatandaşlar bayram için son hazırlıklarını yaparken, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile kurum-kuruluşların temsilcileri de bayram tebriklerini dile getirdi.

+10
Haber albümü için resme tıklayın

İşte Şanlıurfalıların bayramını kutlayan o mesajlar:

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI NİHAT ÇİFTÇİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ramazan Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajında, "11 ayın sultanı Ramazan ayının ardından idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı ile ilgili Büyükşehir ekiplerimiz tüm hazırlıklarını tamamladı. Yerel anlamda vatandaşlarımızın bayramlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri açısından halkımıza ücretsiz ulaşım imkanı, 24 saat kesintisiz Alo 153 ulaşım hizmeti ve tüm hizmet alanı içerisindeki temizlik çalışmaları tamamlanmıştır. Kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi en güzel şekilde değerlendirdiğimiz bugünlerde vatan toprağı için nöbette olan askerlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını kutluyor, bayramların ülkemize ve dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu.

HALİLİYE BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ DEMİRKOL

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ramazan Ayı onu idrak ederek geçiren herkes için muhakkak ki, yepyeni başlangıçlara neden olmuştur. 29 gün boyunca iftar saatini bekleyen, sahur huzuru yaşayan her bir oruçlu için bayram sabrın bir örneğidir. İçinde Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı, bin aydan daha hayırlı bir geceyi içeren bu hayırlı ay boyunca; beraber sofralara oturduk, aynı dualar için el açtık. Soframızda ve duamızda yaşadığımız bu birliğin, bütün bir ömre sirayet etmesini dilerim. Ramazan ayında yoğunlaşan sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve sabır ikliminin yılın tüm aylarına yayılması ümidiyle, bizi bayrama kavuşturan rabbimize şükürler ediyorum. Bayram bir arada olmanın gücünü bize bir kez daha hatırlatacaktır. Bizi tüm bu hislerle bir araya getiren Ramazan Ayını bayramla taçlandıran rabbimize şükürler olsun ki, bu yıl da bayrama eriştik. Bu bayram vesilesi ile tüm İslam Aleminde barış ve huzurun hakim olmasını diler; bu güzel günlere erişmemizde canlarını, ailelerini ve mallarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarım. Bir kez daha Ramazan Bayramınızı kutlar, bayramınızın her iki cihanda devamını dilerim."

EYYÜBİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EKİNCİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Ramazan Bayramı münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Hayır, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayını dolu dolu geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Bu mübarek ramazan ayı içerisinde, hemşerilerimizle mutluluğu paylaşmak, birlik ve beraberliği yaşamak, yaşanılan dertlere, sıkıntılara ortak olma adına bir mübarek ayı daha geride bıraktık. Şimdi ise dayanışmanın üst seviyeye çıktığı, sevgi, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlukla yaşandığı bir ramazan bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayatımızı renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının pekiştiği bu günlerin önemini bilerek, birbirimize olan sevgi ve saygının artması temennisiyle bütün vatandaşlarımızın, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum."

KARAKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANI METİN BAYDİLLİ

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bayramın hep birlikte kardeşçe idrak edilmesini temenni etti. Baydilli mesajında şu cümlelere yer verdi: "Ramazan ayını yine en güzel şekilde, maneviyat dolu bir ortamda geçirdik ve Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı nasıl rahmet, bereket ve birliktelik ayıysa Ramazan Bayramı da kardeşliğin, sevginin ve bir arada olmanın vesilesidir. Birçok sıkıntıyı atlatan milletimizin bu bayramı huzur, kardeşlik ve birlik içerisinde geçirmesini temenni ediyorum. Dileğimiz bu bayramda tüm İslam ülkelerinde yaşanan savaşların, zulmün ve huzursuzluğun sona ermesi, barışın, kardeşliğin hüküm sürdüğü bir döneme girilmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, aileleri ve sevdikleriyle mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum."

CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES ATİLLA

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Atilla, mesajında, "Bir Ramazan ayını daha tamamladık. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri, hayırlarımızı kabul etsin. Ceylanpınar Belediyesi olarak Ramazan'ı ilçemizin her köşesinde en güzel şekilde yaşatmak için çalıştık. Her gün farklı bir mahallemizde gönül sofralarına misafir olduk. İftar sofralarımızda iftar sevincini ve Ramazan'ın bereketini halkımızla paylaştık. Allah'a hamdolsun Ramazan'ı tamamlayıp bayrama kavuştuk. Barışa ve kardeşliğe, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan böyle bir dönemde eriştiğimiz Ramazan Bayramı’nın milli birliğimizin daha da güçlenmesi ve tüm dünyada huzur ve barışın oluşması için bir vesile olmasını yüce Allah'tan diliyorum. Bu duygularla tüm milletimizin, İslam Alemi’nin ve özelde Ceylanpınarlı hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI BAŞ DANIŞMANI EMİN ÖNEN

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen, bayramların aynı dinin, aynı inancın neşesinde insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi armağanlar olduğunu hatırlatarak, “Bayramlar; inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir. Ramazan Bayramına oruçlu geçirdiğimiz nice günlerden sonra eriştik. Milletçe aynı sofranın etrafında her akşam çocuklar gibi sevindik, sevindirdik, sevindirildik. Topluca bir araya gelip aynı sevinçleri paylaştık. Bizi ayrı kılan farklılıklarımızı unuttuk, kalplerimizle var olmayı, birlik-beraberlik içersinde hareket etmeyi öğrendik. Kardeşliklerimizi, dostluklarımızı, yakınlıklarımızı, tanışıklıklarımızı güçlendirdik. Bir olduk, birlik olduk. Dinimizin emrettiği gibi sadakamızı gizli, zekâtımızı zaman zaman aşikâre verdik, başkalarına örnek olsun istedik. Her akşam iftarı hak ettiğimiz gibi bayramı da hak ettik inşaallah. Allahu Teâlâ’ya sonsuz şükürler olsun. Hepimizin, cümle İslam aleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun” dedi.

ŞANLIURFA TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET KAYA

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya bayramlarda yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyeye ulaştığını ifade ederek, "Bu güzel günleri fırsat bilerek yaşamımızda sevginin, saygının, kardeşliğin, hoşgörünün, eşitliğin, adaletin etkin kılınması etik değerlerin toplumu kuşatması adına hep birlikte çaba göstermeliyiz. Değerli hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum” diyerek sözlerine yer verdi.

ŞANLIURFA GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ HAKAN KEŞKÜŞ

Toplumdaki dayanışma ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramı’nın idrak edileceğini aktaran İl Müdürü Keşküş, “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği önemli günlerdir. İnsanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günler olan bayramlarda önemli olan sevdiklerimizi hatırlamaktır. Birlik ve beraberlik duygusunun gelişmesine, karşılıklı güven ortamının güçlenmesine vesile olan bayramımızın, tüm dünyaya mutluluklar getirmesini diler, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım“ dedi.

ÖZEL METROLİFE HASTANESİ BAŞHEKİMİ M.CENGİZ KARAKUCAK

Bayram sevincini paylaşarak en yakın hane halkı başta olmak üzere, yaşlılar, şehit aileleri ve gazilerin asla ihmal edilmeyip, istikbalin ışığı çocukların sevindirilmesi gerektiğini aktaran Karakucak şunları kaydetti: "Unutmamak gerekir ki birbirimize dost elimizi uzattığımız, küskünlüklerin nihayet bulduğu, kucaklaşarak, hayır duası alarak geçirdiğimiz bayramlar bizlere İslam'ın barış ve esenlik dolu çağrısının bütün sayfalarını açar. Bu vesileyle bayramda sevdikleriyle hasret gidermek üzere başka yörelere seyahat edecek vatandaşlarımıza acılar yaşanmaması, bayramımıza gölge düşmemesi adına trafik kurallarına azami ölçüde dikkat etmelerini hatırlatarak tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."

ŞANLIURFASPOR KULÜP BAŞKANI EMİN YETİM

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim yayımladığı bayram mesajında, “Ramazan Ayı'nın bereketini hissetmenin ve yaşamanın huzuruyla bir kez daha hep birlikte birbirimizi sevgiyle kucaklıyoruz. Barış ve kardeşlik ortamında bir Ramazan Bayramı olmasını temenni ederek, tüm İslam alemi ve Şanlıurfalıların mübarek Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor esenlikler diliyorum” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ HALİL ÖZCAN

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr.Halil Özcan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özcan yayımladığı mesajında, "Mübarek Ramazan Ayı'nı uğurlamış olmanın hüznünü yaşarken bayrama erişmenin sevincini, manevi hazzını, gönül huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan bayramı; sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirir, küskünlükleri ve kırgınlıkları ortadan kaldırır. Bizler her zaman için kan ve gözyaşı son bulsun, baskı ve tahakküm bitsin diye dua ediyoruz. Bazı İslam coğrafyalarında yaşanan dramlar gönlümüzü burksa da, ağzımızın tadını kaçırsa da yaşanacak olan bayramın tüm acıların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, huzur dolu, sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini Allah’tan temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ ŞANLIURFA İL BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Beyazgül mesajında, “Bayrama erişmenin sevincini, manevi hazzını ve muhabbetini yaşadığımız bu günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik duygularımızı yenilemek için önemli bir fırsattır. Milletimizi ve İslam alemini manevi iklimiyle saran ramazan bayramı boyunca, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak sevgi, saygı ve kardeşlik duyguları içinde bir bayram geçirmeyi diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek ramazan bayramınızı kutlar. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

AJANS URFA

24 Haz 2017 - 12:37 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Urfa Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Urfa hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Ajans Urfa editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ajans Urfa değil haberi geçen ajanstır.


Şanliurfa Markaları

SİZDE BU ALANA REKLAM VERMEK İSTER MİSİNİZ?

+90 (505) 585 67 77
Reklam bilgi


Anket Sizce erken genel seçim olur mu?