Şanlıurfa ilçelerinde yarışacak adayların kesinleşen listesi

YSK tarafından 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Şanlıurfa’da kesinleşen aday listeleri internet sitesinde yayımlandı. Şanlıurfa’nın 13 ilçesinde toplam 163 aday seçimlerde yarışacak. En fazla aday 19 isimle Karaköprü’de. İlçelerdeki seçimlerde 5 bağımsız aday yarışacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinde Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Şanlıurfa’nın verileri yayımlandı.

Şanlıurfa’da 31 Mart’taki yerel seçimlerde ilçelerde toplam 163 aday yarışacak.

YSK verilerine göre Şanlıurfa’da 1 milyon 251 bin 37 seçmen bulunuyor.

Akçakale’de 59 bin 831, Birecik’te 57 bin 669, Bozova’da 35 bin 752, Ceylanpınar’da 52 bin 197, Eyyübiye’de 208 bin 684, Halfeti’de 31 bin 483, Haliliye’de 226 bin 574, Harran’da 45 bin 168,  Hilvan’da 27 bin 686, Karaköprü’de 170 bin 297, Siverek’te 156 bin 463, Suruç’ta 62 bin 214, Viranşehir’de 117 bin 19 seçmen bulunuyor.

Seçimde en fazla aday 19 isimle Karaköprü’de bulunuyor. En az aday ise Halfeti ve Viranşehir’de bulunuyor. Bu iki ilçede 9 isim belediye başkanlığı koltuğu için yarışacak.

İlçelerdeki seçimlerde 5 isim de bağımsız olarak yarışacak.

İşte ilçe ilçe partiler ve adayları:

AKÇAKALE     

Adalet ve Kalkınma Partisi:  Abdülhakim Ayhan

İYİ Parti: İbrahim Çılgı

Büyük Birlik Partisi: Ali Toktimur

Yeniden Refah Partisi: Mehmet Yalçınkaya

Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Haydar Tutuş

Cumhuriyet Halk Partisi: İsa Güçlü

Hür Dava Partisi: Halil Aydın

Demokrat Parti: Abdulkadir Güngör

Demokrasi ve Atılım Partisi: İbrahim Ural

Saadet Partisi: Abdullah Direk

 

BİRECİK          

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mahmut Mirkelam

İYİ Parti: Hüseyin Sirhan Gökdoğan

Büyük Birlik Partisi: Mehmet Tarakçı

Yeniden Refah Partisi: Salih Sezen

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Begit

Bağımsız Türkiye Partisi: Osman Gerger

Cumhuriyet Halk Partisi: Süleyman Gök

Hür Dava Partisi: Murat Çimender

Adalet Birlik Partisi: Talat Demir

Millet Partisi: Mehmet Dağ

Demokrasi ve Atılım Partisi: Avni Açar

Saadet Partisi: Vahdettin Korkmaz

Bağımsız: Kemal Güneş

Bağımsız:  Muzaffer Kırğıl

 

BOZOVA        

Adalet ve Kalkınma Partisi: Suphi Aksoy

İYİ Parti: Şıhmüslüm Bayar

Büyük Birlik Partisi: Abdurrahman Elçi

Yeniden Refah Partisi: İbrahim Halil Akcan

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi:  Aygül Kapıkayalı

Türkiye Komünist Partisi: Mahmut Kaymaz

Bağımsız Türkiye Partisi: Ümit Opak

Cumhuriyet Halk Partisi:  Ahmet Polat

Hür Dava Partisi: Abuzer Özaydın

Saadet Partisi: İsmail Ercan

 

CEYLANPINAR           

Adalet ve Kalkınma Partisi: Seyyithan Atilla

İYİ Parti: Hamza Kaya

Büyük Birlik Partisi: Kerim Yaşlı

Yeniden Refah Partisi: Ali Doğan

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Uğur Kahraman

Türkiye Komünist Partisi: Seydı Binay

Zafer Partisi: Mahmut Çelik

Bağımsız Türkiye Partisi: Abıt Görür

Cumhuriyet Halk Partisi: Ahmet Çağra

Hür Dava Partisi: Adnan Sağlam

Saadet Partisi: Bahaddin Akgül

 

EYYÜBİYE       

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Kuş

İyi Parti: Mehmet Hamcan

Büyük Birlik Partisi: Ahmet Tarhan

Anavatan Partisi: Abdurrahman Şakiroğlu

Yeniden Refah Partisi:           Mehmet Ekinci

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Halil Akbaş

Halkın Kurtuluş Partisi:          Ali Özçelik

Bağımsız Türkiye Partisi: Muhammed Akkuş

Cumhuriyet Halk Partisi: Halil Karakeçili

Hür Dava Partisi: Ahmet İdem

Hak ve Özgürlükler Partisi: İsmail Çevik

Demokrat Parti: Mahmut Başaran

Millet Partisi: Cuma Altay

Milli Yol Partisi:          Ömer Aldağ

Türkiye İşçi Partisi: Fadıl Güçlü

Demokrasi ve Atılım Partisi: İhsan Ceylan

Saadet Partisi:            Mahmut Demir

 

HALFETİ         

Adalet ve Kalkınma Partisi: Şeref Albayrak

İYİ Parti: Hasan Durmaz

Büyük Birlik Partisi: Oğuz Han Çetintaş

Yeniden Refah Partisi:           Nihat Arslan

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Mehmet Karayılan

Bağımsız Türkiye Partisi: Salih Kayıkçı

Cumhuriyet Halk Partisi: Adnan Bengü

Hür Dava Partisi: Sait Esen

Demokrasi ve Atılım Partisi: Suat Kart

 

HALİLİYE        

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mehmet Canpolat

İYİ Parti: Ali Eroğlu

Büyük Birlik Partisi: Kadir Özsoy

Anavatan Partisi: Mehmet Güneş

Demokratik Sol Parti: İbrahim Halil Yavuz

Yeniden Refah Partisi: Vedat Doğar

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Suphi Yilancı

Zafer Partisi: Mehmet Kaya

Halkın Kurtuluş Partisi:          Sercan Şener

Bağımsız Türkiye Partisi: Aygül Gören

Gelecek Partisi:           Mehmet Emin Kancur

Cumhuriyet Halk Partisi: Murat Kızılkaya

Emek Partisi: Funda Bakış

Hür Dava Partisi: Yakup Esmer

Demokrat Parti: Reyhan Akçura

Millet Partisi: Mehmet Örgen

Demokrasi ve Atılım Partisi: Hidayet Hülagü

Saadet Partisi: Osman Yıldırım

 

HARRAN        

İYİ Parti: Süleyman Güneş

Büyük Birlik Partisi: Mehmet Özyavuz

Yeniden Refah Partisi:           Hamit Özyavuz

Bağımsız Türkiye Partisi: Büşra Kayıkçı

Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet İngin

Hür Dava Partisi: Mustafa Kemal Binici

Demokrat Parti: Mahmut Sancar

Milliyetçi Hareket Partisi: Mahmut Özyavuz

Demokrasi ve Atılım Partisi: Ahmet Salık

Saadet Partisi: İbrahim Uğur Akdoğan

 

HİLVAN

Adalet ve Kalkınma Partisi: Aslan Ali Bayık

İYİ Parti: Aysel Pertav

Büyük Birlik Partisi: Mahmut Kılık

Yeniden Refah Partisi: Hanif Düzme

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhan Paydaş

Bağımsız Türkiye Partisi: Nurullah Kıran

Cumhuriyet Halk Partisi:  Mehmet Celal Avcı

Hür Dava Partisi: İmam Bazik

Demokrat Parti: Bünyamin Ökten

Saadet Partisi: Musa Sakınış

Bağımsız: Aziz Salgın

 

KARAKÖPRÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi: Metin Baydilli

İYİ Parti: Murat Deniz Salıncak

Büyük Birlik Partisi: Ali Tutluoğlu

Anavatan Partisi: Abdulkadir Baş

Yeniden Refah Partisi: Nihat Çiftçi

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Rıdvan Yavuz

Zafer Partisi: Remzi Aslan

Halkın Kurtuluş Partisi: Hacı Uyar

Bağımsız Türkiye Partisi: Ayşe Aslantürk

Gelecek Partisi:           Müslüm Onur Kaz

Cumhuriyet Halk Partisi: Selami Şahin

Hür Dava Partisi: İbrahim Bayram

Hak ve Özgürlükler Partisi: Kazım Burçak

Millet Partisi:  Müslüm Kaçan

Milli Yol Partisi:          Mehmet Cihat Bucak

Demokrasi ve Atılım Partisi:  Hakan Gül

Saadet Partisi: Kasım Karadaş

Bağımsız: Ahmet Süzen

Bağımsız: Mehmet Şeker

 

SİVEREK         

Adalet ve Kalkınma Partisi: Ali Murat Bucak

İYİ Parti: Mehmet Salih Çakmak

Büyük Birlik Partisi: Nazmiye Çavcı

Yeniden Refah Partisi: Hasan İzol

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Ali Dusak

Halkın Kurtuluş Partisi: Anıl Berk Toprak

Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet İşkuran

Hür Dava Partisi: Abdurrahim Sımak

Demokrasi ve Atılım Partisi: Ferat Göz

Saadet Partisi: Abdullah Tüysüz

 

SURUÇ

Adalet ve Kalkınma Partisi: Mustafa Yüksel

İYİ Parti: Mahmut Tekin

Büyük Birlik Partisi: Ömer Yıldırım

Anavatan Partisi: Müslüm Öz

Yeniden Refah Partisi: Maksut Ergene

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi:  Ayten Kaya

Bağımsız Türkiye Partisi: Ahmet Akbaş

Gelecek Partisi:           Fehmi Laçin

Cumhuriyet Halk Partisi: Burhan Kılıç

Hür Dava Partisi: Ömer Durmaz

Hak ve Özgürlükler Partisi: Müslüm Barış

Adalet Birlik Partisi:  Mehmet Damar

Millet Partisi: İbrahim Halil Özçelik

Demokrasi ve Atılım Partisi: Nahsan Alay

Saadet Partisi: Mahmut Koç

 

VİRANŞEHİR

Adalet ve Kalkınma Partisi: Salih Ekinci

İYİ Parti: BuboBüyükturan

Büyük Birlik Partisi: Halil Çakmaz

Yeniden Refah Partisi:  Hadi Diken

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Serhat Dicle İnan

Bağımsız Türkiye Partisi: Arif Yağmur

Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet Nur Yaman

Hür Dava Partisi: Kamil Taze

Saadet Partisi: Yasin Kurt.

06 Mar 2024 - 13:05 - Gündem



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Urfa Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Urfa hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ajans Urfa editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ajans Urfa değil haberi geçen ajanstır.


Şanliurfa Markaları

SİZDE BU ALANA REKLAM VERMEK İSTER MİSİNİZ?

+90 (505) 585 67 77
Reklam bilgi