banner114

banner87

Yürekleri sızlattı... Urfalı Nehir'in sesi duyulacak mı?

Şanlıurfalı küçük Nehir'in yürümesi için gerekli ücreti ailesi, maddi imkansızlıklar dolayısıyla karşılayamıyor. Yaşıtları gibi okula gitmek istediğini belirten küçük kız, "Okula gitmek istiyorum. Bana yardım eder misiniz?" diyerek, yürekleri sızlattı.

banner100
Gündem 19.11.2019, 14:22 19.11.2019, 16:54
Yürekleri sızlattı... Urfalı Nehir'in sesi duyulacak mı?
banner101

Şanlıurfalı küçük Nehir, isteği ile yürekleri dağladı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Yukarı Oylum Köyünden ailesi ile ikamet eden küçük Nehir, sağlık problemi nedeni ile yürüyemiyor.

Ayaklarındaki sorun dolayısıyla kızlarının eğitiminden gerİ kalmasını istemeyen aile, Küçük Nehir'i kentteki hastaneye götürdü. Hastanede kontrolü yapılan Nehir için doktor, Şanlıurfa'da tedavi edilemeyeceğini ve Adana Ortopedi Hastanesi'ne götürülmesi gerektiğini kaydetti.

Yaklaşık 40 bin TL masraf ile tedavi edileceği öğrenilen Nehir'i ailesi, maddi imkansızlıklardan dolayı Adana'ya götüremedi. Tedavi ücreti nedeni ile sağlığına kavuşamayan Nehir için aile, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

banner85
 'AYAKLARIM AÇILSIN İSTİYORUM'

Yürümek istediğini ve yaşıtları gibi okula gitmek istediğini annesinin çektiği video ile dile getiren küçük Nehir, yürekleri sızlattı. 'Bana yardım eder misiniz?' diyen Nehir, şöyle konuştu:

"Ben, ayaklarım açılsın istiyorum ama hiç açılmıyor. Ayaklarım açılsın ve yürüyüp, okula gitmek istiyorum. Bana yardım eder misiniz?"

'KIZIM DOKTOR OLSUN İSTİYORUM'

Küçük Nehir'in annesi de kızının okuyup, doktor olması için çağrıda bulundu. Anne, "Nehir'i bugün Urfa'daki hastaneye götürdük. Oradaki doktorlarımız Nehir'in ayaklarının açılması için Adana Ortopedi Hastanesi'nde olduğunu söylediler. 40 bin TL bir ücretinin olduğunu söylediler. Benim sizden ricam, kızıma yardım etmenizi istiyorum. Kızımın okula gidip, doktor olmasını istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Küçük Nehir'in bu çağrısı sosyal medyadan birçok kez paylaşılırken, yetkililerin 'yardım eli' uzatması bekleniyor.

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Suat 3 ay önce
Eğer bu kardeşimiz için herhangi bir hesap numarası açılmış ise lütfen onu buradan ilan edin veya belirtin ki yardım etmek isteyen vatandaşlar kendisine ulaşabilsin
banner123