banner114

banner87

Vekil araya girdi... Oto alım satım ile ilgili flaş karar!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık beraberinde Oto Galericiler Sitesi esnafı ile Vali Abdullah Erin'i ziyaret etti. Ziyaret sonrası Oto Galericileri Sitesinin taşınması durdurulduğu açıklandı. Karara tepki geldi.

banner100
Gündem 06.12.2019, 21:05 06.12.2019, 21:31
Vekil araya girdi... Oto alım satım ile ilgili flaş karar!
banner101

Şanlıurfa'da hem bölge trafiğini rahatlatması hem de görüntü kirliliğinin önüne geçmesi için boşaltılmasına karar verilen Oto Galericiler Sitesi ile ilgili yeni bir karar alındı.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Oto Galericiler Sitesinin boşaltılması için yaklaşık 300 esnafa tanınan süre sona erince, sitenin zorla boşaltılacağı öğrenildi. Yetkililerin kararlı duruşu karşısında boşaltmaya direnen esnaf, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ile bir araya gelerek Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan vekil Aydınlık flaş kararı "SORUN HALLEDİLDİ! Bitmek bilmeyen Yeni Oto Galericiler Sitesi için Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah ERİN ile galerici esnafımızdan oluşan bir heyetin görüşmesini sağladık. Valimizin talimatıyla zoraki taşınma an itibariyle DURDURULMUŞTUR" sözleriyle duyurdu. 


"KARARA BEDDUA EDİYORUZ"

banner85
Karara tepki gecikmedi.

Saadet Partisi eski belediye meclis üyesi Mehmet Cafer, halk tarafından bir an önce boşaltılması beklenen site hakkında yeni karar ile ilgili Vekil Aydınlık'a seslenerek "Aziz bey birkaç tane galerici memnun olmuş olabilir. Galericiler yaya yolunu kaldırımları işgal ediyorlar yaşlı insanları bayanları çocukları düşündünüz mü hiç? Hareket halindeki trafigin içinde yürümek zorunda kalıyorlar. Biz halk olarak beddua ediyoruz bu karara" dedi. 

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (4)
Mustafa Yılmaz 3 ay önce
Şanlıurfa bir karar alırken M.Cafer in oluru alınması gerekir. Hala bunu öğrenmedinizmi vay vay Şanlıurfa nın en önemli kanaat önderi
Adem kale 3 ay önce
Şehir merkezi yeşil ve yayalara öncelik verilmeli
URFALI63 3 ay önce
Bir kaç oto galerici (-genelleme yapmıyorum. bazıları tefeci) için 1.5 milyon insanı mağdur edilmiştir bu niye düşünmüyorsunuz acaba tabii onlar gariban karşılarındakiler para babaları olunca işler istediği gibi olmuştur. YAZIK...!!
ÖZ URFALI 3 ay önce
Sırf Chpli diye adamın iyiliklerine çamur atıyorsunuz. Biraz utanın. Allah razı olsun vekilden. Rant uğruna yapmayacağı şey olmayanlar memleket için uğraşana laf söylüyoe. Yazıklar olsun.
banner123