banner14

banner69

banner15

banner70

Vali Erin'in talimatıyla Telabyad, şehircilik hizmetiyle tanıştı!

Uzun yıllar terör örgütü PKK/YPG kontrolünde bulunan ve hiçbir şehircilik hizmeti alamayan Suriye’nin Telabyad ilçesinde yaşayanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatının ardından sağlık hizmetleri, içme suyu ve gıda imkanlarına kavuştu. Önceki gün yıllardır bozuk olan yolları yapılan Telabyad’lılar, Türkiye’ye teşekkür etti.

Gündem 20.11.2019, 16:27
142
Vali Erin'in talimatıyla Telabyad, şehircilik hizmetiyle tanıştı!
banner37

Önceki gün Akçakale Sınır Kapısından başlayarak ilçe merkezine kadar hafriyat kaldırma ve temizlik işleri gerçekleştiren Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi’ne bağlı ekipler, dün de ilçe merkezindeki yollarda asfaltlama çalışması gerçekleştirdiler.
 Karayolları Bölge Müdürlüğü araç ve personelinin görevlendirildiği Telabyad’da 60 ton sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlanırken, uzun yıllardır bozuk yollar nedeniyle sıkıntı yaşayan Telabyad halkı Türkiye’ye teşekkür etti.

banner8Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatlarıyla Telabyad’da bulunan kamuya ait binaların envanter çalışmalarının devam ettiği, hasarlı ve kullanılamaz haldeki bina ve tesislerin onarılarak yeniden burada yaşayan halkın hizmetine sunulacağı öğrenildi.

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Urfalı zaza 2 hafta önce
Şehir merkezinde yol kalitesi % 20 gitmiş telabyad ta yol yapar. Yetkililer alo internet hattı için kazılan ince yazıklar arabaların ve sürücülerin ömrünü kısaltıyor. O lüks arabalarınızla şehrin cadde ve sokaklarında biraz dolaşın....
Mrtkkdyfc 2 hafta önce
Sayın vali Suriye bölgesel valisimi yoksa Şanlıurfa il valisi mi il içerisinde asayiş olayları almış başını gidiyor işsiz genç sayısı had safhada memlekette uyuşturucu , fuhuş olayları gün be gün artmakta ama sayın vali mülki amirliğini yapacağı şehiri degil başka bir ülkenin başka bir şehrinde talimat veriyor
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?