banner114

banner87

Urfalı vekil: Hem milli bayram hem de çok önemli bir gün

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, hem Kadir Gecesi hem de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj yayımladı.

banner100
Gündem 19.05.2020, 01:32 19.05.2020, 01:46
Urfalı vekil: Hem milli bayram hem de çok önemli bir gün

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, yayımladığı mesajında 19 Mayıs'ın hem milli bayram hem de dinen çok önemli bir gün olduğunu kaydetti.

İşte, Urfalı vekilin o mesajı:

"Ülkemizin kurtuluş mücadelesinin başladığı o ateşin ilk kıvılcımı 19 Mayıs 1919 da atıldı. O ateş ki yurdun dört bir yanını sarmış, Anadolu’nun kahraman evlatlarnını içlerinde bastıramadıkları özgürlük duygusunu açığa çıkarmıştı. Gazi Mustafa Kemal ve beraberinde Bandırma vapurunda olup karaya Samsun’a çıkan 18 arkadaşı aziz Türk milletinin esaret altında yaşamayacağını çok iyi biliyorlardı. Bu azim ve kararlılıkla başlayan destan imkansızlıklarla, tüm dünya ile verilen mücadele erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla ve genciyle omuz omuza kazanıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de “gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktaydı. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O’nun şu sözü çok anlamlıdır: “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.” Bugün kutlanan ve armağan edilen Gençlik Bayramının ülkemizdeki tüm gençlerce iyi düşünülüp anlaşılması, bugüne kadar kazanılmış savaşların, emeğin ne kadar önemli olduğunu bilinmesi bizim için çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın sürekli dile getirdiği ve önemle üzerinde durduğu Yerli ve Milli kavramımızın kalbinde iyi eğitimli gençlerimiz var olacaktır. Biz onlara güveniyoruz. İlim ve bilim alanlarında çalışacak, üretecek ve ülkelerini daha iyi yerlere getireceklerdir. Bu yüreklerinde ve damarlarında mevcuttur.

banner85
KADİR GECESİ MESAJI 

Bugün bizim için hem milli bayramımız hem de dinen çok önemli bir günümüz. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim in yeryüzüne indiği yeryüzünü nuruyla aydınlattığı gündür. Bu gece hürmetine müslümanlar için bir çok fırsat ve kazanım müjdelenmiştir. Allah Kadir Suresi'nde Kadir Gecesi'ni tarif ederken, Kadir Gecesi'nde Cebrail'in ve diğer meleklerin O'nun izni ile her iş için yeryüzüne ineceğini müjdelemiştir. İslam a inanan müminlere emrolunanları hayatlarına uyarlamalı, yaşam tarzı olarak görmelidir. Yaşantıları boyunca yaptıkları ibadetler dünyevi hayatlarını da disipline edecek inandığımız ahirette de müjdelenen cennetin kapılarını açacaktır. Kadir Gecesinin feyzi elbette diğer gecelerden kıymetlidir. Yapılacak ibadetler, edilecek dualar ve ellerin açılarak semaya yapılan yakarışlar kurtuluş ve af dilemek içindir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını ve Mübarek Kadir Gecemizi kutluyor, Tüm İslam aleminin kurtuluşuna vesile olacak ibadetlerinin Rabbim katında kabulünü diliyor, saygılar sunuyorum."

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (2)
Boş abi boş 2 hafta önce
Birde sayın vekilim yaw bu bayram seyran mesajları Bi tarafa, heryerde yapılan şehir hastanesi bizim şehirde neden yıllardır sözde temeli ama halen yapılması için çaba göstermiyor sunuz, Bi türlü açılmayan yollarımız sanayi VS gibi konularla icraatlarle neden birgün olsun hemşehrilerimizin karşısına çıkmıyorsunuz. Tamam seninde kandilin mübarek olsun. Bayramın kutlu olsun. Eee memleket sorunları yaaa
Anlamadık ki 2 hafta önce
Sizden de bişey anlamadık hem Atatürk bayramları diyorsunuz hemde Atatürkle ilgili partinizin genel bakışı. Hem nal hem mıh misali
banner123
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:18
Güneş 05:00
Öğle 12:27
İkindi 16:18
Akşam 19:45
Yatsı 21:20
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P