banner114

banner87

Urfa'daki Suriyeliler: Burası bizim son kalemiz

Fırat'ın doğusuna yapılacak olası operasyonla ilgili Şanlıurfa Valiliği'nde düzenlenen değerlendirme toplantısında Suriyeli kanaat önderleri Türkiye'nin son kaleleri olduğunu dile getirerek birlikte mücadele mesajı verdi.

banner100
Gündem 26.12.2018, 05:46 26.12.2018, 05:46
Urfa'daki Suriyeliler: Burası bizim son kalemiz
banner101

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Suriye’de yaşanan terörist işgaller ve Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapması muhtemel harekat öncesi yaşanan gelişmeleri değerlendirmek ve istişarelerde bulunmak üzere, Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli kanaat önderleri, aşiret liderleri, din adamları ve sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla bir araya geldi.

Valilik toplantı salonunda, Vali Erin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Eyup Sabri Kirişçi ile Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli kanaat önderleri katıldı.

 

"TERÖRDEN TEMİZLEYİP HİZMET GÖTÜRECEĞİZ"

banner85
Suriyeli kanaat önderlerine hitaben bir konuşma yapan Vali Erin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Fırat’ın doğusuna yapmayı planladığı askeri operasyon ile ilgili gelişmeleri değerlendirerek, “Bundan sonraki operasyonlarla da terörden temizlediğimiz topraklara hizmet götürmeye başlayacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, er geç bölgeyi terörden temizleyecek ve bir daha kirletmelerine müsaade etmeyeceğiz. Ülkemize tehdit olmalarına izin vermeyeceğiz. Terörden temizlediğimiz ve hizmet götürdüğümüz toprakların asıl sahiplerine teslim edilmesi için devletimiz gerekli ortamı hazırlıyor. Fırat’ın doğusunda olacak olan da budur” diye konuştu.

 

SURİYELİLER: TÜRKİYE SON KALEMİZ

Vali Erin’in konuşmalarını dinledikten sonra düşüncelerini dile getiren Suriyeli kanaat önderleri ise, “Bugüne kadar gösterdiğiniz misafirperverliğiniz, ev sahipliğiniz ve yardımlarınız için şükranlarımızı sunuyoruz. Biz Suriyeliler, başka ülkelerde mülteci konumunda, büyük sıkıntı içinde yaşarken Türkiye’de kendimizi kardeşlerimizin evinde hissediyoruz. Özellikle Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilerin birçoğu, buradaki insanlarla zaten akrabalar. Suriye’de ve Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri çok iyi biliyoruz. Yapılan düşmanlık aslında İslam’adır. Türkiye, bizim son kalemizdir. Bu yüzden birliğimizi daha da güçlendirmeliyiz. Çanakkale’de olduğu gibi, önümüzdeki zorlu sınavları da sabır ve birliktelikle geçeceğimize inanıyoruz” diye konuştular.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123