banner114

banner87

Urfa sınırında 'ticari' hareketlilik!

Akçakale Gümrük Kapısının açılmasıyla birlikte Urfa sınırında ticari hareketlilik yeniden başladı. İnşaat malzemeleri, gıda ve giyim olmak üzere birçok ürünü sınırdan geçtiğini kaydeden TIR şoförü, "O tarafta biraz tehlike var. Can güvenliği olmadığı için aktarma yapıyoruz" dedi.

banner100
Gündem 22.01.2020, 12:57 22.01.2020, 13:00
Urfa sınırında 'ticari' hareketlilik!
banner101

Şanlıurfa'nın sınır ilçesi Akçakale'nin gümrük kapısı açıldı.

Gümrük kapısının açılmasıyla birlikte Türkiye ve Suriye arasında ticari hareketlilik yeniden hız kazandı. Hareketliliğin başlaması ile sınırda günde 40-45'e yakın TIR'ın geçtiği öğrenildi.

banner85

GIDA, GİYİM, İNŞAAT MALZEMELERİ... 

Başta inşaat malzemeleri olmak üzere gıda, giyim ve birçok ürünün sınırdan geçtiği kaydedildi. Sınır kapısından geçen malzemelerin Suriyeli esnafa aktarıldığı belirten TIR şoförleri, "Gümrük kapısı açıldı. Her şey buradan gidiyor. Gıda, çimento, kum, buradan gidiyor. Her iki taraf içinde kazanç sağlanıyor. Buradaki bölge iyi geçiniyor buradan. Günde 40-45 araç buradan mal geçiriyor" dedi.Sınıra götürülen malzemelerin Suriyeliler tarafından alındığını söyleyen şoför, "Biz burada boşaltıyoruz, onlarda gelip alıyor aktarmalı yapıyoruz bu şekilde. O tarafta biraz tehlike var. Can güvenliği olmadığı için aktarma yapıyoruz. Şuan araçlarımıza kum yüklü, çimento, demir inşaat malzemeleri yüklüdür. Her türlü malzeme buradan gidiyor" diyerek sözlerine son verdi.

Özlem DİKMEN-İbrahim Halil ARSLAN/AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123