banner14

banner69

Urfa'da 'İrfan Sohbetleri' devam ediyor

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen İrfan Sohbetlerinin bu haftaki buluşmasında, ''Yön Veren Değerler'' konusu işlendi.

Gündem 02.12.2019, 08:46 02.12.2019, 08:50
244
Urfa'da 'İrfan Sohbetleri' devam ediyor
banner37

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından her Cumartesi günü ikindi namazı sonrası düzenlenen “İrfan Sohbetleri” bu hafta ''Yön Veren Değerler'' başlığıyla devam etti.

Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen binasında her Cumartesi ikindi namazına müteakip, “Gök kubbemizin; medeniyetimize ait kelimelerimiz ve kavramlarımızın izinde bir yolculuğa çıkıyoruz” şiarı ile düzenlenen irfan sohbetleri devam ediyor. Bu hafta ağırlanan Yazar Bayram Karaçor, ''Yön Veren Değerler'' çerçevesinde verimli bir sohbet gerçekleştirdi.

''Samimiyet; insanları ırk, mezhep, mevki, servet ve çıkar nedenleriyle dışlamadan, zarar verenlere karşı uyanık ve iradeli bir duruş sergileyen, öncelikle Allah rızasını gözeten, insanlara adalet ve iyilik isteme niteliğidir'' diyen Karaçor, samimi Müslümanların duruşu ve davranışları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karaçor, Müslümanların, Kur'an-ı Kerimi yüzeysel okuduğunu, muhteviyatı ve mesajları konusunda çok kafa yormadıkları için eksik kaldıklarını vurguladı.

Sohbet sonrası ise Şanlıurfa  Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Karaçor'a teşekkürlerini iletti.

BİHA 

banner53
Yorumlar (1)
Irfan 2 hafta önce
İrfan mı kaldı
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?