banner14

banner69

banner15

banner70

Urfa Barosu Başkanı, 'hodri meydan' dedi!

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Türkiye Barolar Birliği Başkanının seçime yönelik açıklamalarına sosyal medyadan tepki gösterdi. Urfa Barosunun olağanüstü toplantıya çağrılmasını talep eden Öncel, "Hodri meydan" dedi.

Gündem 26.11.2019, 08:57 26.11.2019, 10:10
531
Urfa Barosu Başkanı, 'hodri meydan' dedi!
banner37

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, dün Haber Türk'ün konuğu oldu.

Feyzioğlu konuşmasında, Urfa Barosunun da yer aldığı 12 baroya yönelik açıklamalarda bulundu. Türkiye Barolar Birliği Başkanlığına tekrar aday olacağını kaydeden mevcut başkan Feyzioğlu, baro başkanlığı için yapılacak seçime 1 yıl kaldığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitmesine yönelik eleştirilere de yanıt veren Feyzioğlu, şöyle konuştu:

"1,5 sene sonra seçim var. Bizim kanunumuzda olağanüstü genel kurulda seçim yok. Gelen tüm talepler bize 12 baronun 10'u seçimli genel kurul İstedi. Sebepleri de Feyzioğlu külliyeye gitti, çizgi değiştirdi vs. Anayasaya ilişkin bu eleştirimi sanıyorum nüfusumuzun büyük çoğunluğunu anlayacağı şekilde yıllardır söyleyen benim. Üstelik bu anayasa eleştirisini külliyede yaptım. Kavgadan besleniyorlar. Biz kavga etmeden vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye başladık.

'KENDİ SEÇİMLERİ 1 SENE SONRA'

Kıymetli 12 baromuzun 1 sene sonra kendi seçimleri var. 'Biz sizin için şunu yaptık' diyemeyecekler. İstanbul Barosu'nda 48 binden 8 bini almış. Sayın İstanbul, Ankara, İzmir Barosu Başkanı'na somut olarak meslektaşların için hangi katkıda bulundun dediklerinde verilecek cevapları yok. Benim seçimim 1,5 sene sonra, onların seçimi 1 sene sonra. Metin Feyzioğlu'na vurarak geçirdiler, icraat yapmadılar. Yargı Reformu paketi çıktıkça, devamı da çıktıkça 'eyvah, eyvah' diyorlar, mesele bu... Tabii ki külliyeye gidebilirim, Alman Şansölyesi Merkel'le niye görüştün deselerdi yine de mantık aranabilirdi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın külliyesine niye gittin diye bir soru sorulamaz..."

banner8


CEVAP GECİKMEDİ

Feyzioğlu'nun bu açıklamalarına tepki gecikmedi. Urfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile 'hodri meydan' dedi. İşte, o açıklama:

"Sayın Metin Feyzioğlu Avukatlık Kanunu 83. madde size bu yetkiyi veriyor. Hodri Meydan. 12 barodan biri olan Urfa Barosunun genel kurulunu olağanüstü toplantıya çağırın, kim seçimden korkuyor herkes görsün."

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Ekrem 1 hafta önce
Metin feyzioglu yüzkarası bir duruma kendini itmiştir.bu adamlardan hukuk insanı çikmaz çünkü millet ve seçmen iradesine zerre inancları yoktur.bu tip adamlar turkiye tarihine yüzkarasi olarak geçenlerden olacaktır.
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?