banner114

banner87

Unutulması tepki toplamıştı... Belediye program düzenleyecek!

Şanlıurfa’nın unutulmaz gazelhanlarından ‘Kazancı Bedih’in ölüm yıl dönümü olması nedeniyle kentte herhangi bir etkinliğin düzenlenmemesi üzerine gelen tepki sonrası Büyükşehir Belediyesi, anma programı yapılacağını açıkladı.

banner100
Gündem 21.01.2020, 11:05 21.01.2020, 11:16
Unutulması tepki toplamıştı... Belediye program düzenleyecek!
banner101

Dile getirdiği sayısız gazelle, sıra gecelerinin ve Urfa müziğinin önemli isimlerinden biri olan Bedih Yoluk, diğer lakabıyla Kazancı Bedih vefatının 16’ıncı yıldönümünde unutulmuştu.

Her yıl 19 Ocak’ta ölüm yıldönümünde ‘Pir’ olarak bilinen Kazancı Bedih için çeşitli etkinlikler ve mezarı başında anma merasimleri düzenlenirken, bu yıl sadece birkaç seveninin mezarı başına gittiği görüldü. Gündeme gelen konu sonrası Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ünlü gazelhan için program düzenleneceğini açıkladı. 


banner85

Kazancı Bedih, ölüm yıl dönümünden 6 gün sonra 24 Ocak Cuma günü Mehmet Akif İnana Konferans Salonunda saat 20.00’de ‘Kazancı Bedih ve Gazelhanlar Anma Gecesi’'nde anılacak. Birçok söyleşinin yapılacağı ve Büyükşehir Belediyesi Sıra gecesi ile Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosunun sahne alacağı gecede usta sesler de anılacak.

Düzenlenecek olan geceye tüm Şanlıurfalıları davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa’nın önemli değerlerinden biri olan merhum Bedih Yolluk’u rahmetle anıyoruz. Gerek kişiliği gerekse sanata olan katkısı ise Bedih Yoluk Şanlıurfa’nın önemli değerlerinden biriydi” dedi.

BİHA
 

banner53
Yorumlar (0)
banner123