banner114

banner87

'Telabyad Sevgi Mağazası' yüzleri güldürdü

 Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye’nin kontrolüne geçen Telabyad’da, uzun yıllar boyunca her türlü imkandan mahrum kalan halkın yüzü gülmeye başladı.

banner100
Gündem 22.01.2020, 08:24
'Telabyad Sevgi Mağazası' yüzleri güldürdü
banner101

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde AFAD organizasyonu ile insani yardımların ulaştırıldığı Telabyad halkı rahat bir nefes alırken, başta hastaneler, okullar ve kamu kurumları da hizmet vermeye başladı.

Savaş mağduru insanların yaşadığı Telabyad’a insani yardımlar ulaştıran sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Kızılay’ın burada açtığı Sevgi Mağazası, başta çocuklar olmak üzere yardıma ihtiyacı olan tüm halka çoraptan ayakkabıya, elbiseden kışlık montlara kadar binlerce giyim malzemesi dağıtıyor.


banner85

Telabyad Yerel Meclisi, AFAD ve görevli diğer kuruluşların yaptığı tespitler sonucunda, muhtaç olduğu belirlenen aileler, kendilerine verilen puan kartlarıyla Kızılay Sevgi Mağazasına giderek, istedikleri malzemeleri deneyip, beğenerek alıyor.

Hizmete sunulduğu 14 Ocak 2020 tarihinden bu yana yüzlerce ihtiyaç sahibinin kışlık giysi ve ayakkabı ihtiyacını karşılayan Sevgi Mağazasına dün gelen 22 ailenin tüm fertleri faydalandı. Kızılay personelinin hizmet verdiği mağazada ihtiyaçlarını karşılayan aileler, Türkiye’ye ve Türk Kızılay’ına teşekkür ettiler.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123