banner14

banner69

banner78

Tam 35 yapı: Urfa’da yıkım çalışmaları sürüyor!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan Kızılkoyun Mağaralarını gün yüzüne çıkarmak ve bölgede eskiyen yapıları kamulaştırma çalışmaları kapsamında 35 yapının yıkımına devam ediyor.

Gündem 14.11.2019, 10:28
331
Tam 35 yapı: Urfa’da yıkım çalışmaları sürüyor!
banner37

Şanlıurfa’yı turizm cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Kale Eteği’nden sonra Kızılkoyun Mağaralarında kamulaştırma çalışmalarına başladı. Görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek adına Haleplibahçe havzasında bulunan Kızılkoyun mağaralarının 3. etap uygulaması çerçevesinde 35 yapının yıkım çalışmaları itfaiye ekiplerinin de desteği ile devam ediyor.
 


 

Büyükşehir Belediyesi basın biriminin paylaştığı bilgilere göre; mahalle sakinleri çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e ve ekibine teşekkür ederken, Kale Eteği bölgesindeki çalışmalara eşlenik olarak Kızılkoyunda da yapıların yıkılarak bölgenin turizme kazandırılmasından dolayı da son derece memnuniyet duyduklarını belirtti.

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Kale eteği sakini 1 ay önce
Bu yıkımcılara ihale edilmeden verilmiş yazık milletin vebaline giriyorlar, yıkımcılar belediyeye para yedirmese bu adamlar iş yapamazlar.
Yazık 1 ay önce
İtfaiyeyi kullandığınız yere bakın
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?