banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

ŞUSKİ borcu için Beyazgül'e flaş yetki!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi son meclis birleşiminde gündemde yer alan raporlar görüşüldü.

Gündem 13.09.2019, 15:22 13.09.2019, 16:07
ŞUSKİ borcu için Beyazgül'e flaş yetki!
banner37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı son meclis birleşimi bugün gerçekleşti.
 Toplantı, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde yer alan Plan ve Bütçe Komisyon Raporu ile İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporları oylamaya sunuldu. Sunulan raporlar, üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.
 


banner85

BEYAZGÜL'E YETKİ VERİLDİ

Plan ve Bütçe Komisyonu; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ŞUSKİ Genel Müdürlüğü'nün kullanacağı ek krediye garanti vermesi ile ilgili raporu karara bağladı.

İşte o karar:

"Büyükşehir Belediyesinin bağlı kuruluşu olan ŞUSKİ Genel Müdürlüğünün İller Bankası AŞ'den kullanacağı Viranşehir Kanalizasyon işi için 1 milyon 500 bin TL ek krediye ilişkin düzenlenen kredi sözleşmesinden kaynaklanan her türlü ödeme yükümlülüğünün çerçevesinde yerine getirememe veya kredi teminatlarının yetersiz kalması halinde Büyükşehir Belediyesinin Hazine ve Maliye Bakanlığı banka tarafından dağıtılan yasal paylarının mevzuattan kaynaklanan kesinti oranına bağlı kalmaksızın tamamının garanti olarak gösterilmesine ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e yetki verilmesi uygun görüldü."
 Öte yandan, gündemde yer alan 18 İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu da üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (2)
yazıklar olsun 5 ay önce
Suya gizli zam yapın ondan sonra da kaçak elektirik ve kaçak su kullanan ilçelere hizmet için kredi kullanma yetkisi verin.haram zıkkım olsun. Şerefsiz pezevenkler
V.ŞEHİR BELEDİYESİ NEDEN YAPMIYOR 5 ay önce
V.ŞEHİR BELEDİYESİNİ S.....LER Mİ?URFA HALKININ CEBİNDEN ÇIKAN PARALARLA V.ŞEHİRE KANALİZASYON İŞİ İÇİN 1,5 MİLYON KREDİ YETKİSİ VERİYORUSUNUZ.HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.