banner14

banner69

Süre doldu! Ya kendileri çıkacak yada zorla...

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından oto alım satımda bulunan yaklaşık 300 esnafa işyerlerini boşaltmaları için tanınan süre doldu. Valinin de takipçisi olduğu konuyla ilgili yetkililer, esnaf bölgeyi terk etmezse yıkım işlemi başlatacak.

Gündem 02.12.2019, 22:09 02.12.2019, 22:39
1262
Süre doldu! Ya kendileri çıkacak yada zorla...
banner37

Şanlıurfa'da Haliliye İlçesine bağlı Paşabağı Mahallesinde bulunan; görüntü kirliliğine sebep olmasının yanısıra trafiği allak bullak eden Oto Alım Satım Galericiler Sitesi için yıkım kapıda. 

 Eyyübiye İlçesi Batıkent Mahallesi, 409 ada, 6 parselde yapımına başlanan 2. el oto galeri tamamlandı ancak oto alım satım hala boşaltılmadı. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğü mülkiyeti kendisine ait olan ve yıllardır buradaki işyerleri için kira ödeyen 296 esnafa, 30 Kasım 2019 tarihine kadar işyerlerini boşaltmaları için yazı gönderdi. Alanın  söz konusu tarihe kadar boşaltılması, taşınmazların tüm borçlarının elektrik ve su aboneliklerinin ödenerek iptal edilmesi gerektiği belirtildi.

Süre 3 gün önce doldu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in de bizzat takip ettiği olayla ilgili nasıl adım atılacağı merak konusu iken yetkilierin alanın boşaltılması konusunda kararlı olduğu öğrenildi. Öyle ki işyerleri boşaltılmadığı takdirde yıkım yapılacağı ve yıkım yapacak firmanın da belirlendiği bilgisine ulaşıldı. 

Tahliye için şimdi gözler esnafa çevrildi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (3)
ibrahim halil 2 hafta önce
Yıllardır şehrin merkezini yaşanmaz hale getiren oto galericiler sitesinin kalkmasıyla trafik ve vatandaşlar gerçekten rahatlayacaktır. Sıkıntının ne büyüklükte olduğunu görmek isteyen 771. sokaktan aracıyla geçmeye çalışsın ya esnafla kavga eder yada 1 dk lık yolu 5/10 dk da geçer yollar kimsenin araç satış tezgahı değildir.
Urfalı zaza 2 hafta önce
Neyi tamamlanmış bi gidip yerinde görün. Tamamlanmamış ta talanlanmış sanki. Yeni oto alım satımlar şantiye sahası olmuş.
Mahmut kotkmaz 2 hafta önce
Para dolabı dönüyor orda
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?