banner14

banner69

ŞASGED’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneği Başkanı Başkanı H. Murat Özakıncı, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gündem 03.12.2019, 11:41
291
ŞASGED’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
banner37

Şanlıurfa Satranç Eğitim Gelişim Derneği (ŞASGED) Başkanı Özakıncı, mesajında şunları söyledi:

“Toplumsal hassasiyetlerimizin en önemli noktalarından birinde bulunan engelli insanlarımızın, tüm dünyada olduğu gibi bugün ülkemizde her alanda başarı sağladıklarını biliyoruz. Yaşadığımız yüzyılda sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmeleri, bireysel ve toplumsal hak ve özgürlükleri konusunda hep birlikte mücadele etmeliyiz. Engelli vatandaşlarımıza, toplumsal ve bireysel haklarını kullanabilmeleri için gerekli desteği vermek herkesin görevidir.

Şanlıurfa’da Satranç sporunda özelikle, engelli satranç hakemlerinin görev almasını istiyoruz ve engelli satranç sporcularının katılım sağlaması için çaba sarf ediyoruz. Satranç turnuvalarına engelli vatandaşlarımızın katılım sağlamaları için engelli dernekleri ile istişarelere devam ediyoruz. Unutmamalıyız ki engelleri aşarak başarıya ulaşabiliriz. Bu konuda, ŞASGED yönetim kurulu üyeleriyle her zaman çaba sarf edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Bu vesile ile engelsiz bir dünya, engelsiz bir hayat, engelsiz bir yaşam temennisi ile engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum.”

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?