banner14

banner69

Şanlıurfa'da PTT sorunu Meclis gündeminde

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan hem fiziki mekan hem de personel eksikliği nedeniyle PTT'de yaşanan sorunları meclis gündemine aktararak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'na soru önergesi sundu.

Gündem 13.03.2017, 06:38 13.03.2017, 06:38
693
Şanlıurfa'da PTT sorunu Meclis gündeminde
banner37

500 binden fazla Suriyeliyle beraber nüfusu 2 buçuk milyonu bulan Şanlıurfa'da PTT ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalıyor. Uzun kuyrukların, izdihama varan görüntülerin yaşandığı PTT şubelerinin basında gündeme gelmesinin ardından HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan harekete geçti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan'ın yanıtlaması talebiyle 7 madddelik soru önergesi sunan Ayhan, konuyu meclis gündemine taşıdı. 

banner64
"Türkiye’nin birçok ilinde bulunan Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Müdürlüğünün Şanlıurfa’da kurulmadığı gibi, üç merkez ilçemizin (Eyyübiye, Karaköprü, Haliliye) hiç birinde lokal merkez müdürlüğü de bulunmamaktadır. Bundan dolayı ilimizdeki tek merkez müdürlüğünde ciddi yoğunluklar yaşanmakta, bazen dramatik görüntüler yaşanmaktadır" diyen Ayhan, Şanlıurfalıların ciddi mağduriyet yaşadığını belirterek Bakan Arslan'a şu soruları yöneltti:

 

  1. Türkiye’de, Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Müdürlüğü bulunmayan il sayısı kaçtır? Bunların kaçı büyükşehirdir?
  2. Türkiye’nin 9. büyük şehri olan Şanlıurfa’da Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Müdürlüğünün kurulmamasının gerekçesi nedir?
  3. Şanlıurfa’daki merkez ilçelerin hiç birinde lokal merkez müdürlüğü bulunmamaktadır. Türkiye’deki büyükşehirler arasında, merkez ilçelerinin hiçbirinde lokal merkez müdürlüğü bulunmayan il var mıdır? Varsa bu iller hangileridir?
  4. Şanlıurfa’da Posta İşleme ve Dağıtım Merkezi Müdürlüğü ile merkez ilçelerde lokal merkez müdürlüklerinin kurulması ile ilgili olarak herhangi bir çalışmanız mevcut mudur? Mevcut ise ne aşamadadır?
  5. Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğünde münhal bulunan memur, dağıtıcı ve teknik personel normunun sayısı kaçtır? Bunlar hangi tarihten itibaren münhal durumdadır? Münhal normların atanması yönünde planlamanız nasıldır?
  6. Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğündeki norm kadroların belirlenmesi en son hangi tarihte güncellenmiştir? Norm kadroların belirlenmesinde hangi esaslar dikkate alınmaktadır?
  7. Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğünün bakanlığınızdan araç ve motosiklet talebi olmuş mudur? Olmuş ise bu talepler nasıl değerlendirilmiştir?

AJANS URFA 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?