banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Polis Demirtaş'tan şikayetini geri aldı!

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Viranşehir'de 4 yıl önce polis memurlarına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davanın 2'nci duruşmasında kendisinden şikayetçi olan ve şu anda FETÖ'den tutuklu bulunan 1 polis şikayetini geri çekti.

Gündem 22.06.2017, 14:05 22.06.2017, 14:05
Polis Demirtaş'tan şikayetini geri aldı!
banner37

,2013 yılı Ağustos ayında kapatılan BDP ve DTP tarafından Suriye sınırındaki Ceylanpınar'da Suriyeli Kürtlere destek yürüyüşü yapılması planlandı ancak yürüyüş Valilik tarafından yasaklandı. Buna rağmen aralarında şuan Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu kalabalık yürüyüş yapmak isteyince güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşılaştı.

Yaşananların ardından dönemin Viranşehir Emniyet Müdürü ile bazı polisler, kendilerine hakaret eden Selahattin Demirtaş hakkında şikayetçi oldu. Şuan FETÖ üyesi olarak tutuklanan savcı Yusuf Balar tarafından fezleke hazırlandı ve Demirtaş hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bugün Viranşehir 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci duruşmasına Demirtaş'ın avukatı Mustafa Vefa katıldı.

banner85
Demirtaş'tan şikayetçi olan ve şu anda FETÖ'den tutuklu bulunan polis memuru Mehmet Alper Erdem'in SEGBİS aracılığıyla ifadesi alındı. Erdem, ifadesinde mağdur olmadığını Demirtaş’ın kendisine karşı hiçbir hakareti ve eyleminin olmadığını söyleyerek şikayetçi olmadığını söyledi.

Demirtaş’ın avukatı Mustafa Vefa, tanıkların dinlenmesini ve müvekkili Demirtaş’ın mahkemeye getirilerek bizzat ifadesinin alınmasını talep etti. Mahkeme heyeti, o gün Demirtaş’ın yanında bulunan eşi Başak Demirtaş ve 2 tanığın da dinlenmesine karar verdi.

Mahkeme, duruşmayı erteledi.

 

banner53
Yorumlar (0)