banner14

banner69

Önen: Hem insani hem de dini görevimizdir!

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gündem 02.12.2019, 14:16
75
Önen: Hem insani hem de dini görevimizdir!
banner37

Büyükelçi Önen mesajında şunları söyledi: “Kendisini düşünen herkes engelli, düşkün ve güçsüzlere yardım eder. Engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle ilgili sorunların çözümü için AK Parti hükümeti döneminde önemli adımlar attık. Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli kardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli kardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Bu arada bazı vatandaşlarımızın engellilerin önüne adeta engel koyduklarını haberlerde görmek de bizleri üzüyor. Engelli insanlarımıza yardım etmek, hem insan olarak hem de dinimizin gereği olarak görevimizdir.”

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?