banner14

banner69

İHA uçağı öyle bir yerde bulundu ki... (GÜNCELLENDİ)

Harran ile Eyyübiye ilçeleri arasında İnsansız Hava Aracı (İHA) düştüğü ihbarı üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Çok sayıda jandarma ekibinin yaptığı arama çalışması sonucunda İHA'ya ulaşıldı...

Gündem 24.08.2016, 20:54 24.08.2016, 20:54
2057
İHA uçağı öyle bir yerde bulundu ki... (GÜNCELLENDİ)
banner37

 

 

Suriye'de düzenlenen 'Fırat Kalkanı Operasyonu’ndan dönen Bayraktar tipi taktik sınıftaki İnsansız Hava Aracı (İHA) Şanlıurfa'da isot tarlasına mecburi iniş yaptı.

Olay dün gece meydana geldi. Keşif görevinden dönen İHA’da motor arızası sonrasında eski Şanlıurfa Havalimanı’na iniş planlandı. Ancak havalimanında uçuş emniyetinin riske atılmaması için İHA, havalimanına çok yakın bir tarlaya indirildi. Mecburi inişin ardından Bayraktar tipi taktik sınıf İHA’nın burun ve gövdesinde hasar meydana geldi. 
 

 

Çok sayıda jandarma ve itfaiye kurtarma ekipleri olay yerine gitti. 

  

Konuyla ilgili bilgi veren Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, iniş sırasında İHA’da hasar oluştuğunu belirterek, "Askeri yetkililer konuyla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Sert inişle birlikte oluşan hasarın en kısa sürede giderileceği bilgisini aldık" dedi.

 

 

 

.

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?