banner114

banner87

İç savaştan sonra Urfa'da 'yaşam' savaşı!

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'da yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailenin 'yaşam'ı yürekleri burktu. Suriyeli babanın sakatlığından dolayı 11 kişilik ailenin geçim yükünü omuzlayan 13 yaşındaki Suriyeli Said Ahmet, inşaat bekçiliği yaparak para kazanıyor. Yetkililere seslenen Suriyeli baba, "Bize yardım edilsin" dedi.

banner100
Gündem 14.03.2019, 09:24 14.03.2019, 10:08
İç savaştan sonra Urfa'da 'yaşam' savaşı!
banner101

Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'da yaşam mücadelesi veren mülteci ailenin hayatı yürekleri burktu.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya yerleşen aile, bu kez yaşam savaşı vermeye başladı. 11 kişilik Suriyeli Ahmet ailesi, zor şartlar altında Urfa'da hayatta kalmaya çalışıyor.

En büyüğü 18 yaşında ve en küçüğü 9 aylık olan Ahmet ailesi, Eyyübiye ilçesine bağlı Yenice Mahallesinde boş bir araziye kurdukları 5 metrekarelik çadırda yaşıyor. Kışın zor şartlarda çadırda kalan Ahmet ailesi, çevreden topladıkları çalı çırpıları yakarak ısınmaya çalışıyor.

banner85

Maddi  durumlarının kötü olması nedeniyle ev kiralayamayan ailenin ne yatacak yatağı, ne de giyecek elbiseleri var.

Sıcak bir aşa bile hasret kalan Ahmet ailesinde, Suriyeli baba geçirdiği trafik kazası nedeniyle ağır işlerde çalışamıyor. Baba da çalışamayınca geçim yükü, ailenin 13 yaşındaki oğlu Suriyeli Said El Ahmet'in omuzlarına kaldı.

Daha önceleri bir inşaatta bekçilik yaparak günlük 15-20 TL kazanan Said El Ahmet, inşaat tamamlanınca ayrılmak zorunda kaldı.

Ailesinin durumu için yardım çağrısında bulunan baba Said El Ahmet ise,sakat olduğu için çalışamadığını vurgulayarak, "Çadırda yaşamak zorundayız. Çocuklarım küçük, soğuk. Bize yardım edilsin” dedi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123