banner14

banner69

Habip Arslan'dan isim isim flaş açıklamalar

Şanlıurfa Belediye Eski Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfaspor Kulübü Eski Başkanı Habib Arslan uğradığı silahlı saldırıya dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu ve Şanlıurfa valisiyken FETÖ'nün kumpası sonucu merkeze alınan MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan'a tam destek verdi.

Gündem 25.08.2016, 10:16 25.08.2016, 10:16
2836
Habip Arslan'dan isim isim flaş açıklamalar
banner37

 

Habib Arslan, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfaspor Kulübü Başkanlığı dönemlerde, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanmış, kendi çabasıyla failin eşgalini belirlemesine rağmen bir türlü saldırgan bulunamamıştı. Aslan, sosyal medya hesabından o döneme ait çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Aslan, Ajans Urfa'nın "Okutan'lar da uzak durdular diye mağdur oldular" haberi üzerine Urfa Eski Valisi Nuri Okutan'ın nasıl bir vali olduğu, dönemin Emniyet Müdürü Mehmet Likooğlu'nun OSM'de büyükşehir belediye başkanı belirleme toplantılarına katıldığını ve faili meçhul olarak kalan vurulma olayını anlattı. 

 

ARSLAN'NIN İFADELERİYLE VURULMA OLAYININ PERDE ARKASI

Arslan vurulma olayının 1/100.000 Çevre Planı ile bağlantılı olduğunu iddia etti. Aslan, "Olayla ilgili bilgi,belge ve şahitlerimiz var. Fotoğrafın bütünü FETÖ diyor" dedi. 

 

Aslan, kardeşi FETÖ operasyonları kapsamında açığa alınan eski Urfa valisinin söz konusu vurulma olayının aydınlanması için emek sarf ettiğini belirterek, "Urfa Valisi Nuri Okutan, FETÖ'ye teslim olmadı. Kucaklarına oturmadı. Devleti peşkeş çektirmedi. Dürüst, vizyonlu bir Devlet Valisi idi. Hem Belediye hem de Urfaspor'dan dolayı yakından tanıma fırsatımız oldu. Urfa'ya olduğu gibi Urfaspor'umuza da çok büyük emekleri oldu. Sn.Başbakanımız R.Tayyip Eerdoğan'ı çok seviyordu. Yine Sn.Ahmet Fakıbaba'nın AK Partiye geçmesini çok arzu ediyordu. Nuri Vali bir taraftan Devletin işlerini yapıyor, bir taraftan da Belediye ile iyi bir diyalog yürütüyordu. Urfaspor'a da çok emeği geçti. Yine benim vurulma olayımın aydınlanması için hem kendisinin,hem Em.Müd.Sabri Durmuşlar'ın gayretleri oldu. Ancak hemen tayinleri çıktı" dedi.

Arslan tayin olayı için de FETÖ'yü işaret etti ve "Tüm bu olumlu ve güzel gelişmelerden rahatsız olan,o günün EGEMEN gücü FETÖ Nuri Valiyi Merkeze,Sabri Müdürü de Bolu'ya gönderdi. Urfa'nın yeni Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü de şimdi FETÖ'den firari Mehmet Likoğlu oldu.Tabi bizim olayda FAİLİ MEÇHUL kaldı!.." dedi. 

 

LİKOĞLU O TOPLANTIYA KATILDI MI?

Arslan çok konuşulacak bir iddiayı daha gündeme getirerek, dönemin İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'nun paralel yapıyla bağlantısından dolayı kapanan Özel OSM Hastanesi'nde belediye başkan adayını belirleme çalışmalarına katıldığını şu cümlelerle ifade etti: "Em.Müdürü M.LİKOĞLU FETÖCÜLERİN OSM Hastanesinde yaptıkları "2014 BŞBB Adayını belirleme toplantıları"na katılan zatlardan biridir."

 

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE FETÖ ETKİSİ 

Arslan, belediye seçimlerinde FETÖ etkisi olduğunu iddia ederek "URFA 2014 Bel.Seçimlerinde FETÖ'nün etkilerinin, siyasi bağlantılarının üzeri örtülmeden incelenmesi gerekir. AK ve PAK bir TEMİZLİK için!." yorumunda bulundu. 

 

NURİ OKUTAN'A DESTEK

Bu paylaşımlarının sebebini FETÖ'nün Urfa'da neler yaptıklarının bilinmesi için olduğuna vurgu yapan Arslan, Okutan'a destek mesajları verdi ve  "FETÖ konusunda hepimizden bir adım öndeydi. Helal olsun! URFA'ya ve URFASPOR'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. 

 

Konuyla ilgili Nuri Okutan haberini okumak için TIKLAYINIZ

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?