banner14

banner69

FETÖ'den boşalan koltuklar dolmaya başladı

Büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ’den alınanların yerlerine yeni atamalar yapıldı. En büyük değişiklik ise BELSAN’da yaşandı.

Gündem 25.08.2016, 13:23 25.08.2016, 13:23
1462
FETÖ'den boşalan koltuklar dolmaya başladı
banner37

  

 

 

 

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde görevden alınanların yerlerine atamalar yapıldı. Önce 9, daha sonra da 10 kişinin görevden alınmasının ardından boşalan 19 makamdan en önemlisi BELSAN’daki Ulaşım ile ŞUSKİ’deki Arıtma Tesisleri daire başkanlıklarıydı.  

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELSAN Ulaşım Daire Başkanı Hüseyin A.’nın FETÖ’den açığa alınması sonucu boş kalan bu göreve BELSAN Genel Müdürü M. Can Hallaç getirildi. Hallaç’tan boşalan Genel Müdürlüğe ise Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi kendi danışmanı olan Nusret Urmak’ı atadı.

     

 

ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’na ise Ahmet Eşref Fakıbaba’nın başkanlığı döneminden bu yana ŞUSKİ’de görev yapan Mustafa Ramiz Altay atandı. Diğer açığa alınanların da yerlerine bazı atamalar yapılırken, bir kısmı da soruşturmanın sona ermesi için bekletiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?