banner301

banner351

banner69

banner84

banner300

banner350

banner317

banner14

banner168

Fakıbaba: “Seçeceğim partiyi halk belirler”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, seçeceği partiyi halkın belirleyeceğine vurgu yaptı.

Gündem 13.11.2021, 16:59 13.11.2021, 17:32
Fakıbaba: “Seçeceğim partiyi halk belirler”

ŞANLIURFA -AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’daki temasları kapsamında Gazete İpekyol ve Ajans Urfa’yı ziyaret etti. Fakıbaba, Gazete İpekyol ve Ajans Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt ile görüştü.

Arısüt’ün sorularını cevaplayan Fakıbaba, gündeme dair gelişmeleri ve kendisi hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, yaptığı açıklamalarından rahatsız olanların tehdit ve baskılarına asla boyun eğmeyeceğini söyledi.

FAKIBABA’DAN URFALILARA AŞI ÇAĞRISI

Fakıbaba Urfalılara aşı olma noktasında ricada bulunarak, “Şanlıurfa’yı çok özlemiştim, iyi bir hasret giderdik. Urfa kırmızı renkti acaba maviye döner mi diye bekledik. Ama kırmızı da kalıyordu sabrımda tükenmişti, çok özlemiştim. Kırmızı olmasına rağmen geldim ben, zaten aşılarımı yaptırmıştım. Bütün herkesten ricamdır aşılarımızı yapalım. Muhakkak aşı olalım ve kırmızı renkten çıkıp maviye geçelim” dedi.

“BU SEFER Kİ GELİŞİMDE EKOMOMİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLER ALDIM”

Urfalıların yaşadığı sorunları gerekli mercilere ilettiğini belirten Fakıbaba, “Şanlıurfa’ya bu sefer ki gelişimde özellikle ekonomik krizle ilgili işsizlikle ilgili çok şikayet geliyor. O şikayetleri dinledim. Haklı olduklarına ben inandım. İnşallah Ankara’ya gittiğimde gerekli mevkilere ulaştıracağım. Gerekli mevki bakan arkadaşlarımıza genel merkeze bunu ulaştırırım ama ne kadar sonuç alırız bir şey diyemem” ifadesini kullandı.

“EĞİTİM VE SAĞLIKTA CİDDİ SIKINTILAR VAR”

Vatandaşların yaşadığı sorunların mutlaka giderilmesi gerektiğine değinen Fakıbaba, “Dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlar zor durumda.  Esnaf aslında işsizlikten bahsetmiyor, esnaf diyor ki, ‘ben bugün bunu 10 liraya aldım 11 liraya satıyorum, yarın gittiğim de 11 liraya alacağımdan emin değilim diyor’ yani ileriyi göremiyorlar. Bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdiler. Gerçekten de eğitimde sıkıntılarımız var, sağlıkta sıkıntılarımız var. Bunların mutlaka giderilmesi gerektiğini ve özel olarak bu programın Urfa’ya uygulanmasına ben şahsen inanıyorum” diye konuştu.

“BÜROKRATLAR İNSANLARA HİZMET ETMELİ”

Siyasiler halk için var olması gerektiğine vurgu yapan Fakıbaba, “Bürokratlar bizim gibi halkın hizmetkarı olan insanlardır. Siyasiler halk için var. Bürokratların halka daha yakın olmaları lazım, kapılarının açık olması lazım ve siyasilere bir iş bırakmamaları gerekiyor. Olabilecek bir işi, olmayacak bir işi de zaten siyasilerde arasa da yapmamaları lazım. Doğrudan teminle ilgili kulağıma bir şeyler geliyor, bu doğru değil. Mümkün olduğu kadar doğrudan teminleri birleştirip ve ihale usulüyle vermek lazım. Çünkü doğrudan temin kapalı zarf usulü şeyler bunlar dedikodulara mahal verecek işlerdir. Mümkün olduğu kadar devlet birimleri böyle şeylere yönelmemeleri gerekiyor”

“BEN BU YOLA HİZMET ETMEK İNANCIYLA ÇIKTIM”

2003’te yola çıkarken amacı ne ise bugün de öyle olduğunu dile getiren Fakıbaba, “Ben bu yola çıkarken, siyasete girerken Allah’ta biliyor samimi, yemeyen yediren, ciddi ve proje de üreten; ülkesine, bayrağına ve devletine hizmet edebilen bir kişi olabileceğime inandığım için yola çıktım. Allah’ın izniyle bu yolda ne engel çıkarsa çıksın beni yolumdan caydıramayacak.  2003 kasım ayında AK Parti’ye üye oldum ve şuan da aynı kararlılıkla devam ediyorum. 2003’te yola çıkarken amacım neydi ise bugün de hala öyledir” dedi.

“SİYASETÇİ HALKINI ZENGİN EDEN İNSANLARDIR”

Sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili konuşan Fakıbaba, “ Siyasetçi halkın hizmetkarıdır, siyasetçi halkı mutlu edendir, siyasetçi halkını zengin eden insanlardır, siyasetçi kendisi fakirleşen insandır. Onu yapmadığı sürece ne Allah’ın yanında ne de kulun yanında geçerli bir siyaset değildir. Allah’a çok şükür ben bu yoldayım, davamın bu olduğuna inanıyorum ve ölünceye dek takip edeceğim. Düşüncelere saygı duyan bir insanım farklı tweetler geliyor, kimisi siyasetçiyi alkışlar, kimisi kötüler. Bunlar doğal şeylerdir” şeklinde konuştu.

“SEÇECEĞİM PARTİYİ HALK BELİRLER”

 Fakıbaba konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben başka bir partiye geçecek olsam kalkıp da falanı filanı ortaya koymam, uygunda değil. Ben 2009 seçimlerinde önce Allah’a sonra da halkın sayesinde Şanlıurfa gibi bir yerde seçildim. Böbürlenmek için değil ama halka hizmet hakka hizmettir. Ben her zaman doğrunun yanında olan mazlumun yanında olan bir insanım başkaları falan der filan der. Eğer Ahmet Fakıbaba derse ki ya ben bir daha devam edeceğim dese, ben inanıyorum Urfalılar beni yine bağımsız olarak da devam ettirir. Bu inanç içerisindeyim. Başka partiye gideceksem de bu kadar konuşmama ne gerek var çeker giderim ama benim amacım doğru siyaset yapmak, doğruları söylemek, adaleti sağlamak, insanları sevmek, ayrıştırma yapmamak. Benim amacım bu ben bunun için yola çıktım mesleğimi bunun için bıraktım.”

“DÜŞÜNCEMİZDE HEP HALK OLMASI LAZIM”

Fakıbaba, “Vatandaşlardan aldıkları bilgiyi Ankara’ya iletiklerini altını çizen Fakıbaba, “En basit örneği, bakan olmama rağmen yalnız bakanlık dönemimde sağlık bakanımız Ahmet Bey sağ olsun o eski hastaneleri yeniden dizayn edecekti. Orada genelde dar gelirli insanlar yaşıyor ve o hastaneler 7-8 seneden beri orada harabe şekilde duruyor ve insanlar kalkıp Eyyübiye Hastanesine 30 lira, 40 lira taksi parası vererek oraya gidiyorlar ve bize kızıyorlar. Oysa bizim çok hızlı hareket etmemiz lazım, düşüncemizde hep halk olması lazım. Halk nasıl mutlu olacak, halkın refah seviyesini nasıl artırırız, halkın AK Parti’ye olan sevgisini nasıl daha da yükseltebiliriz” dedi.

İlaç bulunamadığıyla ilgili de konuşan Fakıbaba, “İlaçlar bize de yansıyor. Bazı ilaçların bulunamadığını söylüyorlar ama eczanelerden vatandaştan farklı olarak biz özel hastanelere gidiyoruz her türlü tespitlerimiz yapılıyor ama genelde biz AK Parti milletvekilleri, bakanlar haber vermeden gelmemiz lazım. Şu saatte mesela acile gitmemiz gerekiyor orada ne oluyor, insanlar ne çekiyor, sıra nasıl diye görmemiz lazım ama hiç haber vermeden yapmalıyız” diye konuştu.

“URFA’NIN BANA NE GÖREVDE İHTİYACI OLURSA BEN O GÖREVİ YAPARIM”

Masa başında oturarak problem çözülmediğini, bunu ancak yaşayarak çözülebileceklerini söyleyen Fakıbaba, “Biz bunları yaptığımız takdirde başarılı olabiliriz fakat çok yapıldığı kanaatinde değilim. Benim kafamda ne şu anda ne siyaset var, ne parti var. Ben eğer tekrar partiye yönelme kararı verirsem vatandaşla beraber verilir netice ne olursa olsun saygı duyarım. Allah bana ömür verdikçe, sağlık verdikçe ne olursa olsun Urfa’nın hizmetkarı olurum. Eğer bana ihtiyaç duyulursa hiç kimseyi dinlemeden inandığım şeyleri yaparım. Urfa’nın bana ne görevde ihtiyacı olursa ben o görevi yaparım. Ama aktif görevler öyle pasif görevler değil. Benim bir yerde liderlik yapmam lazım milletvekilliği pasif bir görev bakanlık evet aktif görev ama karışılmadığı sürece. Belediye başkanlığı aktif bir görevdir, muhtarlık yine aktif görevdir. Eğer Şanlıurfa gel bu mahalleye muhtar ol derse olurum” şeklinde konuştu.

URFA’YA BAKANLIKTA HİZMET ETMEK İSTERİM”

Fakıbaba konuşmasını şöyle tamamladı:

“Benim bakanlık dönemim çok kısa bir dönemdi ve ben tam bakanlığı anladım 85 bin kişi çalışıyor nedir neyin nesidir hangisi başarılıdır hangisi başarısızdır ve adil bir şekilde liyakati öne alarak Türkiye’ye hizmet vermeyi düşünmek müthiş alanınız var. Deseler ki belediye başkanlıkta mı Urfa’ya daha hizmet edersiniz yoksa bakanlıkta mı kesinlikle bakanlıkta derim. Eğer inanırsam ki siyasette mutlaka Urfa’ya, Türkiye’ye hizmet edeceğim o zaman gelirim konuşurum.”

HABER MERKEZİ

banner213
Yorumlar (11)
Halk 2 hafta önce
Fakıbaba ya yıllarca sessiz kaldığı ve şakşakçılığa ses çıkarmadığı için
kızsam da dediklerininin çoğuna katılıyorum.lakin istifa ettiysen adam gibi edecek ve eleştirilerini dobra dobra söyleyeceksin ve bunu söylerkende mesela Abdüllatif Şener gibi akp nin zirvede olduğu dönemde bile olsa yanlışları görüp ordan uzaklaşacaktın.hala tam bir yiğitlik sergiliyemedin haberin olsun.ne demek istifa ettimde 2 vekil araya girdide vs vs.kim ararsa arasın halkını seviyor ve o ne isterse yaparım diyorsan bu berbat batık bitik akp hanedanlığını terk et
Ömer 2 hafta önce
Urfanin adamı birilerinin değil aşiret sürümünden kurtulmalı artık urfa yeşil akıllı refah şehri konuşulmali
sen ne yaptın 2 hafta önce
halk seni bagimsiz çıkartı
Urfalı 2 hafta önce
Bir akpden istifa et de senden kurtulalım. Seydonun hayrını bağımsız seçim kazandın sonra fosss
Mehmet Elden 2 hafta önce
Senin de ne olduğunu gördük. Allah bir daha Senin gibilerine Oy vermeyi nasip etmesin.
H kemal yazar. 2 hafta önce
Bakan oldunŞ URFAYİ UNUTUN.Yolun sonu göründu Günah çikarmaya çalişiyorsunuz.ne yüzle halkimin tercihi neyse ben ordayim.Halk günah keçisi değil.Duyğusalada yer yok.yolun sonu göründü.sn zengin BABA.
Mir 2 hafta önce
Bakanlık verşdi kaçgün oturabildin işin gücün aşşağı çarşıyı adımlamaktı çapından büyük işlere girme altında kalıyorsun sana yetecek yer bir ilçe bel bşk
Urfalı 2 2 hafta önce
Urfa; Fakıbabayı anladı ama
Urfa Siyaseti; Fakıbabayı anlayamadı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Crystal Palace 13 16
12. Brentford 13 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Southampton 13 14
16. Watford 13 13
17. Leeds United 13 12
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 13 9
20. Newcastle 13 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7