banner14

banner69

Eyyübiye Kampüsü için belediyelere görev düşüyor!

Harran Üniversitesi’ne bağlı Eyyübiye Kampüsü’nün TOKİ’ye bina karşılığı verileceği iddialarının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Yeni Rektör Çelik’in bu girişimden vazgeçtiği, alanın yine bina karşılığı belediyelere verilebileceği ve arsanın millet bahçesi olarak değerlendirilebileceği kaydedildi.

Gündem 25.10.2019, 17:29
1322
Eyyübiye Kampüsü için belediyelere görev düşüyor!
banner37

Geçtiğimiz günlerde Harran Üniversitesi’ne bağlı Eyyübiye Kampüsü’nün Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) bina karşılığı yeniden verilmek istendiği iddia edilmişti. Bu iddiayı gündeme getiren Ortak Payda Derneği Başkanı Yusuf Sabri Dişli daha sonra Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’le görüştüğünü ve Rektör Çelik’in TOKİ’yle görüştüklerini kabul ettiklerini ancak söz konusu girişiminin sonuçsuz kaldığını belirtti. Gazete İpekyol’a Rektör Çelik’le yaptıkları görüşmeye dair izlenimlerini aktaran Dişli, Rektör Çelik’in üniversitesinin gelişmesi için herkesin görüş ve önerilerini dinlemeye hazır olduğunu belirtti. Söz konusu Eyyübiye Kampüsü’nde 7 bin, Yenişehir Kampüsü’nde de 7 bin civarında öğrencinin eğitim gördüğünü kaydeden Dişli, Rektör Çelik’in bu iki kampüslerle ilgili her türlü çözüme ve öneriye açık olduğunu vurguladı. Dişli, ayrıca üniversite yönetiminin, öğretim üyeleri ve üniversite personeli için konut talebi topladıklarını, gelen 300 civarındaki talebi TOKİ’ye bildirdiklerini ve anlaşma olması halinde Osmanbey Kampüsü’nde bu konutları inşa etmek istediklerini dile getirdi.

MİLLET BAHÇESİ FİKRİ

Rektör Çelik’in, Eyyübiye Kampüsü’nün bina karşılığında TOKİ’ye verilme girişimlerinden tamamen vazgeçtiğini vurgulayan Dişli, şunları ifade etti: “Rektör bey bana dedi ki, biz her şeye açığız. Orda 7 bin öğrencimiz var, Yenişehir Kampüsü’nde de 7 bin öğrencimiz var. Biz bunları nereye koyalım? Herhangi bir belediye gelsin Osmanbey’deki Kampüsün aynısını bize yapsın biz buradan çıkalım. Millet bahçesi yapsınlar Eyyübiye’yi biz hemen terk ederiz dedi. Biz burada üniversiteyi canlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Ben yaş haddinden emekliye ayrılacağım. Benim bundan sonra beklentim yok; ama amacım Urfa’ya bir eser kazandırmak dedi. Biz üniversiteyi ne kadar canlandırsak buraya o kadar çok öğrenci gelir, o kadar çok kaliteli öğretim görevlisi gelir dedi. Üniversite kalkındırmak ülkeyi kalkındırmak demektir. Üniversitenin kalkınması için şehir katkıda bulunsun bize. Kimin katkısı, projesi varsa yarım saat bile olsa oturup dinleyeyim. Uygun bir proje ise uygulamaya sunalım dedi.” 

BİHA

banner53
Yorumlar (6)
Ali 1 ay önce
Ağaçlandıralım
Umut 1 ay önce
Urfa çölleşiyor......:(
urfalı 1 ay önce
özel bir üniversite olsa eyyübiye kampüsü daha mantıklı olmaz mı
Mirza 1 ay önce
Urfa çölleşiyor.Acil AĞAÇLANDIRMA LAZIM
Sedat 1 ay önce
İmara açılması doğru deil bence oraya en güzel olacak şey doğal yaşam evleri yani modern köy evleri şeklinde evler yapılıp konaklama yeri olabilir bir kısmında da çiftlik şeklinde doğal köy ürünleri üretimi yapılsa ve en önemlisi de ana caddeden tarafta bu ürünlerin pazarlanması için de cadde boyu bir küçük dükkanlar yapılsa ne güzel olurdu ve burada sadece öğrenciler çalışsa hem işi uygulamalı öğrenirler hem cep harçlığı olarak güzel olurdu
Ali Ak 3 hafta önce
Urfa çöllleşiyor dikilen ağaç sayısı yetersiz
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?