banner14

banner69

Eyyübiye'de işgal edilmişti! Bakın, sonra ne oldu?

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Ruha mahallesinde işgal edilmek istenen alana iş makinelerini yönlendirip, alanı mahalleye park olarak kazandırıyor. Kuş, "Herkesin benim dediği yer burası. Biz de diyoruz ki; işgal edilmek istenen her yer tüm Eyyübiye’nin" dedi.

Gündem 04.10.2019, 10:08 04.10.2019, 10:24
369
Eyyübiye'de işgal edilmişti! Bakın, sonra ne oldu?
banner37

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Ruha Mahallesinde işgal edilmek istenen alana iş makinalarını yönlendirip, alanı mahalleye park olarak kazandırıyor. Göreve geldiği ilk günden itibaren ilçede adeta yeşil seferberliği başlatan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçeye yeni yeşil alanlara kazandırmaya devam ediyor.

Bulduğu, gördüğü her uygun alanı parklara çeviren Kuş, son olarak Ruha Mahallesinde işgal edilmek istenen alana el attı. Ruha Mahalle Muhtarı Mehmet Polat ve vatandaşlarla bölgede incelemelerde bulunan Kuş, iş makinalarının çalışmasına eşlik edip, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Kuş, "İşgallere asla müsaade etmeyeceğiz. Uygun olan her alanı değerlendirip ilçeye yeni yeşil alanlar kazandıracağız" dedi.

 


banner64

İlçede hummalı bir şekilde yeşil alan çalışmasının  devam ettiğini ve uygun olan her yere park yaptıklarını belirten Kuş, işgallere de asla müsaade edilmeyeceğini söyledi. Kuş, "Eyyübiye’de tapulu olmayan her yer Eyyübiye’de yaşayan 400 Bin nüfusa aittir. Hiç kimse benimdir diye iddaa  edemez. Bizden önceki dönemde öyle bir iddia edinmiş olabilir, öyle bir esneklik tanınmış olabilir ama; 1 Nisan itibari ile Mehmet Kuş’un Eyyübiye Belediye Başkanlığında asla böyle iddialara taviz vermeyeceğiz. Bunu daha öncede ifade etmiştik 5 Yıllık süre zarfında da asla böyle şeylere müsamaha  göstermeyeceğiz. Şuan Ruha mahallemizdeyiz. Bu bölge işgal edilmek istenen bir bölge. Hatta betonlar yığılmış, duvarlar örülmüştü. Burada yaşayan vatandaşlarımız bu bölgeye sahip çıktılar. Eyyübiye halkı kendi malına sahip çıktı. Biz de Eyyübiye halkına sahip çıkacağız. İşgallere asla taviz vermeyeceğiz. Şu anda da iş makinalarımızı alana yönlendirdik ve alanı işgalden kurtarıp bölge sakinlerine yeşil alan olarak kazandıracağız.  Daha önce de kararlılığımızı ortaya koymuştuk. Şimdi de iş makinaları ile bu kararlılığımızı bir kez daha gösteriyoruz. Ruha mahallemize yapacağımız parkta şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 
 Ruha Mahalle Muhtarı Mehmet Polat ve vatandaşlar da Kuş’a teşekkür edip, "Daha önce işgal edilmek istenen alanı bugün mahallemize kazandıran Eyyübiye Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kuş’a bu kararlı çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Biz mahalle esnafı olarak başkanımızı destekliyoruz. Kararlıyız sonuna kadar yanında olacağız, bu alan park olacak ve park olarak kalacak. Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkanımız da az önce söylediği gibi; burada hafriyatları yığmışlardı doğrudur. Altını çizerek söylüyoruz, Başkanımızın çalışmalarına diyecek yok, her zaman Başkanımızın arkasındayız  şuanda görmüş olduğumuz Türkiye’de 1 numaralı başkanımızdır" diyerek sözlerine son verdi.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
İbrahim Halil Demirel 2 ay önce
Bravo Sayğıdeğer Babanın Dürüst ve çalışkan Evladı Seni bütün kalbimle tebrik ediyor bu karalılık ve dürüstlüğünün ömürboyu devam etmesi dilek ve temennisiyle başarılar diler gözlerinizden öperim selam ve sevgilerimle
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?