banner14

banner69

Epilepsi hastası için flaş iddia: Yoğun bakıma almadılar!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 1 buçuk yaşındaki, nöbet geçiren epilepsi hastası içi yoğun bakımda yer olmadığı için müdahalesinin yapılmadığı iddia edildi. Minik bebeğin yakınlarının girişimi sonucu daha sonra gerekli müdahalenin yapıldığı öne sürüldü.

Gündem 21.11.2019, 13:21 21.11.2019, 14:00
280
Epilepsi hastası için flaş iddia: Yoğun bakıma almadılar!
banner37

Yetersiz sağlık çalışanı, aşırı artan nüfus ve fiziki imkanların yetersiz olması Şanlıurfa’da her gün yeni bir sağlık sorunun ortaya çıkmasına neden oluyor.

Sorunun yaşandığı adres bu kez Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. İddiaya göre, 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası olan Tuana Kılıç adlı bebek ailesi tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Burada doktorların ilk müdahalesinin ardından hastanın yoğun bakım ünitesine yatırılmasına karar verildi. Ancak iddiaya göre Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde minik bebek için uygun yer olmadığı söylendi. Kırmızı alanda bekletildiği iddia edilen Kılıç için Şanlıurfa’daki diğer hastanelerde yoğun bakım arayışına gidildi. Diğer hastanelerde de uygun yoğun bakım ünitesinin bulunmadığını iddia eden Tuana Kılıç’ın halası Songül Kılıç, bebeğin şehir dışına sevk edilmesi gerektiğinin kendilerine söylendiğini kaydetti.

banner64

Kılıç, “Dün geceden beri acilde, kendisi yeğenim olur. Dün geceden beri acilde olmasına rağmen, yer yok, müdahale edemiyoruz deyip duruyorlar. Ondan sonra milletvekilleri aracılığıyla yer ayarlamaya çalışıyoruz deyip duruyorlar. Epilepsi hastası, dün gece nöbet geçirmiş ve nöbetleri durmuyor. Yer yok diyorlar, dışarı sevk etmeye çalışıyoruz, dışarıda da yer yok deyip duruyorlar. Bu Urfa’daki hastanelerdeki ilk sorun değil” diye sitem etti.

DAHA SONRA BEBEK İÇİN YER BULUNDU

Daha sonra girişimler sonucu minik bebeğin yine Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakıma alındığı ve gerekli müdahalenin yapıldığı belirtildi. Müdahale sonrası küçük çocuğun halası Songül Kılıç, “Dün yerimiz yok diyen adamlar bugün müdahaleye başladılar” ifadelerini kullandı.

Hüseyin ÖZKAN-AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
Urfalı 2 hafta önce
Allah eşin dostun eksikliğini vermesin
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?