banner114

banner87

Ebu Kumeyl ümmete birlik çağrısı yaptı

Gazze İslam Üniversitesi Usulü Din Öğretim Üyesi Muhammed Ebu Kumeyl, bölgede yaşanan oyunlara dikkat çekti ve “Bütün İslam alemini özellikle Arap alemini küçük devletler haline getirerek parçaladılar. Arap alemini Ürdün, Libya gibi isimlendirerek ümmeti birbirinden ayırıp parçaladılar” diye konuştu.

banner100
Gündem 05.11.2016, 08:32 05.11.2016, 08:32
Ebu Kumeyl ümmete birlik çağrısı yaptı

Şanlıurfa’da İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından 9’uncusu düzenlenen gençliğin inşası semineri, Gazze İslam Üniversitesi Usulü Din Öğretim Üyesi Muhammed Ebu Kumeyl’in katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen seminerde konuşan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, “Geçen yazdan bu yana gençlik seminerlerimize ara verdik. Bundan sonra gençlik yapılanması seminerlerimiz devam edecek. Gücümüzün yettiği kadar gençliğimizin inşasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Topladığımız yardımları Mavi Marmara gemimizle Gazze’ye gönderdik. Gemiye uluslararası sularda saldırı oldu ve 9 vatandaşımız şehit oldu’’ dedi. 

 

BİRLİK VURGUSU

banner85
“Birlik olmazsanız batılı devletler aç kurtlar gibi üzerinize üşüşürler. Siz çok olacaksınız o kadar çok olacaksınız ki selin üzerindeki köpük ve çöp gibi olacağız” ifadelerinde bulunan Gazze İslam Üniversitesi Usulü Din Öğretim Üyesi Muhammed Ebu Kumeyl,  “Allahu Teala düşmanlarımızın kalbinden sizin korkunuzu ve heybetini söküp aldı ve kalbinize vehli yerleştirdi. Şuan İslam aleminde görmüş olduğumuz ve özellikle Arap aleminde çizilmiş olan projeler ve kumpaslardır. Bu projeler hikmetli ve heybetli bir şekilde uygulanmaktadır’’ dedi.

 

BATILILARIN OYUNU

Ebu Kumeyl, “Batılı haçlılar içinde olduğumuz duruma bizi getirebilmek için birçok merhaleleri aştılar. Onların ilk merhalesi ümmetin kemiklerini kırmaktır. Daha sonra Fransız’lar ve İngiliz’ler bütün Müslüman alemine savaş açtılar. Bütün İslam alemini özellikle Arap alemini küçük devletler haline getirerek parçaladılar. Arap alemini Ürdün, Libya gibi isimlendirerek ümmeti birbirinden ayırıp parçaladılar. Bir diğer merhale ise batılaşma merhalesi.  Bununla birlikte İslam dünyasındaki gençleri batıya götürerek oranın kültürünü onlara empoze etmeye çalıştılar. Batıda eğitim gören gençler kendi öz benliklerinden çok batılı değerlerde kendilerini görmeye başladılar. Batılıların belki de en önemli projesi sömürü. İslam dünyasındaki petrolü çıkarıp batıya aktarma düşünceleri var. Bu projeyi faaliyete koymak için İsrail devletini de devreye soktular. Haritaya baktığımız zaman İsrail devletinin Müslüman alemini nasıl böldüğünü görmemiz çok da zor değil. Birçok İslam devletlerine baktığımız zaman yeraltı kaynakları çok fazla ve dilleri farklı ama din olarak aralarında hiçbir sınır yok.  Biz bu birlik ve beraberliği sağlamak istiyorsak paralel bir yapılanmaya başlamak zorundayız’’ ifadelerini kullandı.

AJANSURFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:28
İkindi 16:18
Akşam 19:45
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P