banner114

banner87

Çiftçilerle ilgili önemli açıklama: Vebali ağırdır!

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Eyyüpoğlu, "Çiftçinin emeği ateştir, elinden almak isteyen öncelikle büyük bir vebali de göze almalıdır. Çünkü 50-60 derece sıcaklıkta sulama yapan, arazi süren ve toprağı işleyen çiftçinin hakkı gerçekten ağırdır" dedi.

banner100
Gündem 14.05.2019, 13:06 14.05.2019, 13:23
Çiftçilerle ilgili önemli açıklama: Vebali ağırdır!

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, tüm çiftçilerin gününü kutladı.

Eyyüpoğlu, açıklamasında bir tarım kenti olan Şanlıurfa nüfusunun neredeyse yüzde 45’nin tarımla uğraştığını hatırlatarak, Şanlıurfa çiftçisinin de memleket ve ülke ekonomisine öneli katkılar sunduğunu söyledi.


banner85
'ÇİFTÇİNİN VEBALİ AĞIRDIR!'

Eyyüpoğlu, "Şanlıurfa çiftçisi bir çok kalemde ürünü üreterek ve ülkesini doyurmak için gece gündüz demeden çalışıp ekonomiye kısaca hayata önemli katkılar sunmaktadır. Ülke genelinde çiftçilerimiz de her türlü zorluğa karşı fedakarca toprağını işlemeye, emek vermeye ve üretmeye devam etmektedir. Elbette ki bu denli önemli işler yapan bir kesim desteklenmeli ve çalışmaları kolaylaştırılması gerektiği ortadır. 14 Mayıs Dünya Çiftiler Günü Dolayısıyla şöyle diyebilirim ki; çiftçinin emeği ateştir, elinden almak isteyen öncelikle büyük bir vebali de göze almalıdır. Çünkü 50-60 derece sıcaklıkta sulama yapan, arazi süren ve toprağı işleyen çiftçinin hakkı gerçekten ağırdır" ifadelerini kullandı.

'86 MİLYONU DOYURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Eyyüpoğlu, sözlerine şöyle son verdi: “Yaklaşık 6 milyon çiftçimiz, 86 milyon nüfusu doyurmak için canla başla çalışıp, alın teri ile toprağı sulayarak bizleri doyuruyor. Birçok zorluğa karşı yine de toprağı işleyip, emek vererek üreten, bu denli kutsal bir mesleği sürdüren tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü yürekten kutluyorum.”

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (2)
Murat DEMİRKAN 1 yıl önce
Beyefendi iyi gaz vermiş çiftçilere.
Mehmet emin guzel 1 yıl önce
Yetkililerden hilvan için sulama kanalı istiyoruz
banner123
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:28
İkindi 16:18
Akşam 19:45
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P