banner14

banner69

Büyükşehirde encümen istifa etti! İşte yeni üye

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, istifa eden Encümen Levend Çelik’in yerine gelecek ismin belirlenmesi için seçim yapıldı. Seçimde Kadir Gündoğan encümen olurken, 4 ilçenin plan ve bütçe konuları da mecliste görüşüldü.

Gündem 27.11.2018, 13:41 27.11.2018, 13:41
1144
Büyükşehirde encümen istifa etti! İşte yeni üye
banner37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantılarına bugün devam edildi. Birleşim, Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç Başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, BELSAN Müdürlüğüne getirildiği için istifa eden Encümen Levend Çelik’in yerine encümen seçimi yapıldı.

Yapılan seçim sonrasında Kadir Gündoğan yeni encümen üyesi olurken, toplamda 45 oyun 39’unu aldı.

banner64
Toplantıda daha sonra ilçelerin bütçe görüşmelerine geçildi. Görüşülen bütçelerde Akçakale için gelir ve gider olarak 67 milyon lira, Birecik için gelir ve gider olarak 49 milyon lira, Bozova için gelir ve gider 31 milyon 483 bin lira ve Ceylanpınar için de gelir ve gider olarak 55 milyon lira belirlendi.

Yapılan oylamada Akçakale ve Birecik için tüm üyeler olumlu oy kullanırken, Bozova ve Ceylanpınar için Demokratik Bölgeler Partili (DBP) meclis üyeleri çekimser oy kullandı.

Yapılan oylamaların ardından meclisin bugünkü toplantısı sona erdi. Meclis yarın saat 14.00’te bütçe görüşmelerine devam edecek.

Mustafa Payık/AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?