banner114

banner87

Bu haber yüreğinizi ısıtacak... Fedakarlığın böylesi!

Şanlıurfa'da bakıcısı işi bırakan öğretmenin imdadına okul müdürü yetişti. Bakıcının işi bırakmasıyla ne yapacağını bilmeyen öğretmene 25 öğrenciyi bırakmamasını söyleyen müdür, öğretmenin küçük kızına bakmayı teklif etti. Öğretmen, derste öğrenciler ile eğitimine devam ederken, okul müdürü odasında hem çalıştı hem de küçük kıza baktı.

banner100
Gündem 11.09.2019, 10:32 11.09.2019, 10:57
Bu haber yüreğinizi ısıtacak... Fedakarlığın böylesi!
banner101

Şanlıurfa'da müdürün yaptığı fedakarlık, yürekleri ısıttı.

Haliliye İlçesi Fevzi Çakmak Anaokulu'nda 25 öğrenciye eğitim veren öğretmenin küçük kızına bakan bakıcı, bir sabah aniden işi bıraktı. Kentte eğitim-öğretim yılının başlamasıyla ne yapacağını bilmeyen genç öğretmen, okul müdürünü arayarak durumu anlattı. Bakıcının işi bıraktığını ve çocuğa bakacak kimse olmadığı için işi bırakması gerektiğini kaydeden öğretmen, Okul Müdürü Abdurrahman Arsu'nun anlayışı ile karşılaştı.
 Arsu, genç öğretmene küçük Deniz'i okula götürebileceğini ve kendisinin bakabileceğini kaydetti. Sabah erken saatte okula giden ve küçük kızını Müdür Arsu'ya teslim eden öğretmen, kendisini bekleyen 25 öğrencisinin yanına gitti. Arsu ise bir yandan Küçük Deniz'e bakarken, bir yandan da idari işlerini yürüttü.

banner85
 ARSU: HEM ÇOCUĞUMUZA BAKIYORUZ HEM DE İŞİMİZİ YAPIYORUZ

Yaptığı fedakarlık sonrası açıklama yapan Müdür Arsu, çocukların öğretmensiz kalmasını istemediğini kaydederek, "Hocamız bizi aradı, bakıcısınız işi bıraktığını ve okula gelemeyeceğini, çocukla yalnız kaldığını, ne yapacağını bilmediğini söyledi. Biz, siz getirin çocuğu, hem iş yaparım hem de çocuğumuza bakarız dedik. Biz burada 1 çocuğu bakarız, 25 tane çocuğu feda etmeyelim en azından. Tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Öğretmenimiz şu an sınıfta, öğrencileriyle ilgileniyor. Biz de burada hem çocuğumuza bakıyoruz hem de işimizi yapıyoruz. İnşallah bakıcı işini de bugün yarın halledecek öğretmen arkadaşımız" ifadelerini yer verdi.
 'ÖĞRENCİLERİMİ YALNIZ BIRAKMADIM'

Çocuğuna Müdür Aksu'nun bakmasıyla öğrencilerini yalnız bırakmadığını aktaran öğretmen, "Çalışan anneler için okullar açıldı, çok zorlanıyoruz artık. Dün bakıcım işi bıraktı, benim de 25 tane öğrencim var. Müdür beyi aradım ben de, o da sağ olsun çocuğu okula getirebileceğimi söyledi. Çocuğum müdür odasında ben de burada 25 öğrencimle eğitimimi sürdürüyorum. Müdür beye çok teşekkür ederiz" sözlerine yer verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (2)
mv 6 ay önce
Boşta çok ögretmen var .
Sibel karba 6 ay önce
Hocam urfada haliliyede oturuyorum 4 çocuk annesiyim bebeginize ben bakabilirim evde ek ise ihtiyacım var zaten
banner123