banner14

banner69

Birecikli öğrenciler tatilde 'hayvanat bahçesi'ni gezdi

Birecik Belediyesi okulların ara tatilini değerlendirerek, ilçedeki öğrencilere hayvanat bahçesini gezdirdi. 

Gündem 21.11.2019, 14:14
202
Birecikli öğrenciler tatilde 'hayvanat bahçesi'ni gezdi
banner37

Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam tarafından ilçedeki ilkokul öğrencilerine yönelik kültürel gezi düzenlendi.
 370 öğrenci Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tavacı, Birecik Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Seven Bozduman ve öğretmenlerin eşliğinde Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne götürüldü. Hayvanat bahçesine ilk kez giden öğrenciler, rehberler eşliğinde gruplar halinde yüzlerce hayvanın bulunduğu bölgeyi gezdi. Hayvanat bahçesini gezen öğrencilerin ise mutlulukları görülmeye değerdi. 

 Birbirinden değişik tatlı ve tuzlu su balıklarının yer aldığı akvaryumu, yırtıcı hayvanları, zooloji ve doğa müzesi, safari parkı, kelebek bahçesiyle dikkat çeken hayvanat bahçesinde öğrenciler çoğu hayvanlarlai lk kez tanıştı. 

Tavacı, yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimiz için güzel bir kültürel etkinlik oldu. Bu etkinliği düzenleyen, imkan sağlayan Birecik Belediye Başkanımız Mahmut Mirkelam ve ekibine teşekkür ederim" dedi.  

 Öğrenciler adına konuşan Ayşegül Yılmaz da, hayvanat bahçesini çok güzel bulduğunu ve özellikle yırtıcı hayvanları beğendiğini kaydetti.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?