banner226

banner184

banner69

banner84

banner225

banner175

banner14

banner168

Beyazgül ve Tanal arasında "Şanlıurfaspor" gerginliği!

Şanlıurfaspor'a sahip çıkılmadığını öne süren Şanlıurfalı Milletvekili Mahmut Tanal, takımın geldiği son noktanın sorumlusu olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini gösterdi. Tanal'ın, kulübe gerekli destek verilmediği iddiasına cevap veren Belediye Başkanı Beyazgül, "İstanbuldaki zat, otur oturduğun yerde" dedi ve adeta ateş püskürdü.

banner100
Gündem 17.08.2020, 14:04 17.08.2020, 14:26
Beyazgül ve Tanal arasında "Şanlıurfaspor" gerginliği!

Şanlıurfaspor'a sahip çıkılmadığını iddia eden Şanlıurfalı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini hedef aldı.

Paylaşımında takımın geldiği son durum nedeniyle belediyeyi suçlayan Tanal, Şanlıurfaspor'a sahip çıkılmadığını öne sürdü. 

Tanal, yaptığı paylaşım ile şu ifadelere yer verdi:

"1- Malatya'da Büyükşehir Belediyesi, odalar, tüm kişi ve kurumlar seferber oldu, #Malatyaspor'u ligde tuttular. Şimdi Erdoğan'a, bakana teşekkür pankartı asıyorlar. 50 yıllık çınarımız #Şanlıurfaspor'umuza ise sahip çıkılmadı. Çünkü Urfa üvey evlat!

Şanlıurfaspor alt lige düşürüldüğünde, Urfa halkı sayesinde makam sahibi olanlar suspus oturdu. Ş.spor'un borç yükü altında ezilmesine göz yumdular. Erdoğan, bakanlık, Şanlıurfaspor'u neden ayrı tuttu? Spor kulübümüzün bu halde olmasının en büyük müsebbibi Büyükşehir'dir. Eğer AKP'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gerekli desteği verseydi, kurum ve kişileri harekete geçirseydi, #Şanlıurfaspor bugün çöküşte olmazdı. Urfa halkı bunu unutmayacak!"


banner85

BEYAZGÜL: URFASPOR İÇİN ELİN CEBİNE GİTMİYOR

Tanal'ın paylaşımına ise cevap Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den geldi. Vekil Tanal'a adeta ateş püsküren Beyazgül, "Otur oturduğun yerde" dedi.

Beyazgül paylaşımında, "İstanbuldaki zât, otur oturduğun yerde. Şanlıurfa’nın tüm siyasi partilerden vekilleri mevcut, muhalefeti ve iktidarı iyi bilirler. Şanlıurfaspor için elin cebine gitmiyor, ancak lafa gelince maşallah" ifadelerine yer verdi.

YANIT SERT OLDU: KILINI KIPIRDATMADIN!

Beyazgül'ün son paylaşımına ise sert dille yanıt veren Tanal'ın açıklaması şöyle oldu:

"Utanmaz arlanmaz! #Şanlıurfaspor’u siz uçuruma yuvarladınız! Çok uğraştık, araştırdık, çözüm aradık. Yetkililerin, kurumların, herkesin dediği: @Sanliurfaspor’un kurtulmasında kilit Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’dir.  Ama vaadine rağmen kılını kıpırdatmadın.

Şanlıurfaspor'a destek verseydiniz, gerekli adımları atsaydınız 50 yıllık çınarımız bu hale gelmezdi. Urfa'da yaptığınız bir hizmet yok. Gidicisiniz. Aksaklıklardan bahsetmemiz sanırım sizi panikletti. Korkunun ecele faydası yok. İnsan içine çıkacak yüzünüz olmayacak!

Ayrıca Anayasanın 80. maddesine göre bir milletvekili, sadece seçildiği bölgeyi değil, bütün milleti temsil eder. Memleketimin sorunlarıyla ilgilenmem seni neden bu kadar rahatsız ediyor? Belediyenin borcunu açıklar mısın? Özel bir şirkette CEO olsaydın, çoktan kovulurdun!"

'SİYASİ TERBİYE VE NEZAKETTTEN YOKSUN' 

Tanal'ın son yanıtını da cevapsız bırakmayan Beyazgül, yapılan hakaretlerin tüm Şanlıurfalılara olduğunu kaydetti ve Tanal'ı Urfaspor'a desteğe davet etti. 

İşte, Beyazgül'ün son yanıtı: 

"Siyasi terbiye ve nezaketten yoksun Mahmut Tanal, ben Şanlıurfa halkının seçtiği bir belediye başkanıyım. Dolayısıyla yaptığın hakaretler sadece şahsıma değil, tüm Şanlıurfa halkınadır. Şahsım ve hemşehrilerim adına yazdıklarını sana iade ediyorum. Ben halkıma hizmet ediyorum ve Allah nasip ettikçe hizmet etmeye de devam edeceğim. Gayretim ve çabam halkım içindir. Şanlıurfa’nın yükselişine hiç kimse mani olamayacaktır. Senin gibi siyasi edepten yoksun kimselerin peygamberler ve evliyalar şehri insanına hakaret etme hakkı yoktur. Ey ötelerdeki Şanlıurfa'yı ve halkını tanımayan insan, bu şehri sev. Sevginin nişanesi olarak #Şanlıurfaspor için elin cebine gitsin."

AJANS URFA

banner213
Yorumlar (6)
Zor Bey 1 ay önce
Beyazgül belediyedeki işçilere yaptığın baskılar son bulsun. Kendi adamlarına bol maaş biz garibanlara eksik maaş veriyorsun. Yazıklar olsun
HULUSI 1 ay önce
Zeynel bey insanda utanma olur.Secimden önce 3 yıl içinde süper lig sözü verdin mi vermedin mı?Anlaşılan 3 yıl içinde Urfaspor süper amatöre düşecek sayenizde.Nihat Çakır ve Halil Haktankacmaz başkana vaadettigin parayı vermedin oyaladın.Memleket kimin ne olduğunu biliyor.
HULUSI 1 ay önce
Zeynel bey insanda utanma olur.Secimden önce 3 yıl içinde süper lig sözü verdin mi vermedin mı?Anlaşılan 3 yıl içinde Urfaspor süper amatöre düşecek sayenizde.Nihat Çakır ve Halil Haktankacmaz başkana vaadettigin parayı vermedin oyaladın.Memleket kimin ne olduğunu biliyor.
Şanlıurfalı 1 ay önce
herkes kendi adına konuşsun Sn. Mahmut Tanal'la Zeynel Abidin beyazgül'ün siyasi polemiğine kimse Urfa halkını içine çekmesin. Bu nedenle zeynel Aibidin beyazgül'ün ifadesine göre "hakaretler sadece şahsıma değil, tüm Şanlıurfa halkınadır."sözü benim için geçersizdir.Ayrıca seçimler bir yıldan fazla oldu başkan hizmet ediyorum ve Allah nasip ettikçe hizmet etmeye de devam edeceğim.demiş... başkan, ortada ne hizmet var ne çalışma sen hangi hizmetten bahsediyorsun.
Siyaset=yalan 1 ay önce
Adamlardaki pişkinliğe hayranım.
ali ila 1 ay önce
mahmut tanal haklı belediye urfaspora yardım etmedi ve halen yardım etmiyor.
banner191
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 04:49
Güneş 06:09
Öğle 12:21
İkindi 15:44
Akşam 18:23
Yatsı 19:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P